ЛИДИНГТОН: Велика Британија је спремна да Украјину подржава још деценијама

ПОДРЖАО НАМЕРУ КИЈЕВСКЕ ХУНТЕ ДА ЗЕМЉУ УВЕДЕ У ЕУ, А ЛОНДОН ЋЕ ОРГАНИЗОВАТИ РЕФЕРЕНДУМ О ИСТУПАЊУ ИЗ ЕУ

         ВЕЛИКА Британија је спремна да много година подржава Украјину јер подржава њену тежњу да ступи у Европску унију – објавио је британски министар за европске послове Дејвид Лидингтон.

         „Током свих последњих година, народ Украјине је показивао јасну приврженост својој демократској будућности и чврстим везама са Европском унијом. Ми смо заиста спремни да подржавамо Украјину и наредне године, и оне следеће, а и деценијама после тога” – саопштио је Лидингтон, министар земље чија влада има намеру да 2017. организује референдум о иступању из ЕУ.

         Лидингтон је највећим достигнућем Украјине назвао њен нови „проевропски парламент”.

         Побуна која се завршила евромајданом и државним превратом почела је 21. новембра прошле године. Упркос томе, украјински лидер петар Порошенко прогласио је 21. новембар - Даном достојанства и слободе.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари