Комшић: Не постоји међусобно признање БиХ и Косова, али је Косово независна држава

ТВРДИ ДА ИМА „ПРАВО НА ЛИЧНИ СТАВ“ И ДА ЈЕ „КОСОВО“ – ЗАВРШЕН ПОСАО

         ЧЛАН Председништва Босне и Херцеговине Жељко Комшић у интервјуу за Радио телевизију Косова изјавио је да упркос томе да ли постоји обострано признавање између Босне и Херцеговине и Косова, то је фактички завршен посао.

        "Како сада ствари стоје, морамо да сачекамо, иако немам дилему да је Косово независна држава", рекао је Комшић за РТК.

        На питање новинара да ли постоји договор за то, Комшић је одговорио:

        "Нема договора, али имам право на свој лични став. Нећу увијек говорити оно што је договорено, јер нас је троје у Председништву БиХ, не значи да ми требају овлаштења Председништва да било шта кажем. У својим дипломатским поступцима морам се придржавати неких правила која вреде у БиХ. Понављам, за мене је Косово независна држава! То је већ завршен посао, само је питање када ће га други у региону прихватити", каже Комшиц́.

        Што се тиче могућег споразума између „Косова“ и Србије, Комшић је рекао да је "све што се дешава с Косовом, посебно разговори Београда и Приштине, ствар њихових споразума. Али, без обзира шта се они договоре, не може постојати преседан за решавање проблема, како је наведено на Западном Балкану, а нарочито у Босни и Херцеговини“, каже Комшиц́.

        Он је истакао да би учлањење БиХ и земаља Западног Балкана у НАТО било "спас за регион".

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари