Катарски емир поклонио Ердогану „Боинг747-8” вредан 367 милиона долара
ТАЈ ЛУКСУЗНИ АВИОН ОПСЛУЖУЈЕ 18 ЉУДИ, А МОЖЕ ДА ПРИМИ 76
КАТАРСКИ емир Шеик Тамим бин Хамад ал Тани поклонио је турском председнику Реџепу Тајипу Ердогану авион „Боинг 747-8”.
Синхуа је јавила да се наводно ради о једном од највећих и најскупљих приватних авиона на свету, преноси Фена.
Наводи се да је луксузни авион, вредан око 367 милиона америчких долара, слетео на међународни аеродром „Сабиха Гокџен” у Истанбулу.
Авион је намењен превозу 94 особе, односно 76 путника и 18 чланова посаде, а у њему се налазе различите и простране кабине, првокласна седишта, сале за састанке, као и болница.
Наводи се да је „Боинг 747-8” авионе раније користила приватна авиокомпанија „Катар амири флајт” која превози чланове катарске краљевске породице и високе државне званичнике, јавља Фена а преноси Танјуг.