Кардинал Пуљић: Није проблем само на Балкану, него и у глобалном стању

У БиХ СЕ ДРУШТВО РАЗБОЛЕЛО ОД КУКЊАВИТИСА И ЧЕКАЊА ДА МУ ДРУГИ РЕШЕ ПРОБЛЕМЕ

* „Разбољели смо се од јавног мишљења да треба што мање радити, а што више имати и што више трошити. Морамо с тугом рећи да је скоро 60 посто наше земље необрађено... Хљеба има, само треба организовати живот, уклонити криминал и створити више праведности и равноправности

________________________________________________________________

         КАРДИНАЛ Винко Пуљић сматра да се друштво у БиХ озбиљно разболело од такозваног "кукњавитиса", чекајући да му други решавају животна питања.

         "Страшно се урушила култура рада. Разбољели су се од јавног мишљења да треба што мање радити, а што више имати и што више трошити. Морамо с тугом рећи да је скоро 60 посто наше земље необрађено", навео је кардинал Пуљић у интервјуу за сарајевски Дневни аваз.

         Он сматра да хлеба има, само треба организовати живот, уклонити криминал и створити владавину праведних закона.

         "У овој земљи има довољно хлеба, само да је више праведности и равноправности, не би требало из ње ићи", рекао је Пуљић.

         Кардинал Пуљић, врхбосански надбискуп, у интервјуу за “Дневни аваз”, оценио је да стање у Босни и Херцеговини није добро те да се проблеми морају решавати дијалогом, за шта највећу одговорност сносе домаћи политичари.

         Замољен за коментар позива председавајућег Председништва БиХ Милорада Додика да припадници Трећег пешадијског пука Оружаних снага БиХ на следећем обележавању Дана тог пука обуку униформе бивше Војске Републике Српске, кардинал је рекао да је то питање за домаће политичаре, као и оне који су скројили овакву државу, “а то су светски моћници”.

         "Ако већ постоје документи о устроју државе и њених војних структура, онда тај документ обвезује и домаће и свјетске челнике који су потписали. Ако будемо прекрајали сваки час ову земљу, излудићемо ово мало људи који су одлучили да остану и опстану у овој земљи. Тражи се већа одговорност оних који воде ову земљу, поготово одговорност ријечи упућене у јавност", рекао је кардинал сматрајући да није проблем само на Балкану, него и у глобалном стању, у коме је превише напетих односа и претњи и да то замара обичног човека.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари