DIE WELT: Русија задивљујуће брзо изашла из најтеже фазе кризе
СВЕТСКА БАНКА: РУСИЈА ЋЕ У 2015. ИМАТИ ПАД БДП 2,7 ОДСТО, А У 2016. – 0,7 ОДСТО РАСТА
ПРОГНОЗЕ шта ће даље бити са руском економијом побољшане су последњих дана запањујућом брзином – оценио је Die Welt.
Немачки лист је подсетио да су у јануару прогнозе биле да ће руски БДП током 2015. опасти за 4 одсто.неки су то чак сматрали преоптимистични јер су веровали да се Русија креће „неодређеним економским курсом“.
А сада су се појавиле изјаве и процене да је Русија свој најтежи период већ прошла.
Die Welt подсећа своје читаоце да је Владимир Путин признао да у економији његове земље постоје „одређене тешкоће“, али да је одбио да ситуацију у земљи назове кризном. Такође: да је први потпредседник владе РФ, Игор Шувалов, чак нагласио да „кризе више нема“.
Немачки лист посебно наглашава да је своје прогнозе за руску економију побољшала чак и светска банка која је објавила да на крају 2015. више не очекује пад од 3,8, већ само 2,7 одсто. А да ће Русија у 2016. већ имати раст од 0,7 одсто.