Амерички и катарски математичари тврде да је малезијски Боинг вертикално пао у океан

НАВОДНО ЗАТО НИСУ НАЂЕНИ НИ ОСТАЦИ ЛЕТЕЛИЦЕ НИ ТРАГОВИ КЕРОЗИНА

  • Противници њихове теорије већ су указали да нису узели у обзир могућност да се авион може распасти при уласку у воду брзином од око 70 метара у секунди

        АМЕРИЧКИ и катарски математичари представили су извештај са објшњењем како је малезијски Боин 777 у марту прошле године могао пасти у воде Индијског океана вертикално. И подвукли: зато нису могли да буду нађени његови остаци нити трагови керозина.

        Математичари ове две земље су, иначе, изложили пет могућих верзија онога што се догодило, укључујући и поменуту коју су назвали: „продор тела из једне средине (ваздуха) у другу (воду)“.

        Посебно су нагласили да само вертикално „зароњавање“ може да објасни одсуство било каквих трагова.

        Уз помоћ суперкомпјутера Raad направили су симулацију тог „зароњавања“. Тврде да су при том узели у обзир масу авиона, „гометрију авиона“ и његову инерцију, убрзавање при слободном падању и друге параметре.

        Противници њихове теорије већ су указали да нису узели у обзир могућност да је могућ распад авиона при његовом уласку у воду брзином од око 70 метара у секунди.

        Малезијски авион је са 227 путника летео из Куала Лумпура за Пекинг.

        Малезијске власти су - после обављене истраге - саопштиле да кривице посаде за трагедију није било и да је сама летелица била исправна.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари