Звездин први гол у Лиги шампиона – за 1:6

ПОСТИГАО ГА МАРКО МАРИН НА ПРОИГРАВАЊЕ ЕБИСИЛИЈА – ХЕТ-ТРИК НЕЈМАРА

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде изгубили су вечерас у Паризу од Пари Сен Жермена са 6:1, у утакмици другог кола Групе Ц у Лиги шампиона.

Троструки стрелац био је Нејмар, у 20, 22. и 81. минуту, од којих је два гола постигао из слободних удараца. Голове су постигли још Единсон Кавани у 37, Анхел Ди Марија у 42. и Килијан Мбапе у 70. минуту.

Једини гол за Звезду постигао је Марко Марин у 74. минуту.

Пари Сен Жермен је оправдао улогу великог фаворита и доминантно је победио Црвену звезду на стадиону Парк принчева. Француски клуб је био надмоћан од почетка и само је било питање времена када ће доћи у вођство.

Повео је у 20. минуту лепим голом Нејмара из слободног ударца, а исти играч је убрзо повећао предност после дуплог паса са Килијаном Мбапеом.

Кавани је потом постигао трећи погодак за ПСЖ пошто је лопта после његовог шута погодила Милоша Дегенека и преварила голмана Милана Борјана, а четврти гол је дао Ди Марија, на асистенцију Томе Менијеа.

ПСЖ је наставио у истом ритму у другом полувремену, у ком је убрзо дао и пети гол, стрелац је био Мбапе после лепе акције, а Звезду је веће катастрофе спасао Борјан са неколико одличних одбрана.

Шансе је тада имала и Звезда, а у 70. минуту је дала први гол у Лиги шампиона. Стрелац је био Марин лепим ударцем, после асистенције Лоренца Ебисилија, који је неколико тренутака пре тога ушао у игру.

Пари Сен Жермен се није зауставио на пет голова, већ је дао и шести, а стрелац је поново био Нејмар из слободног ударца.

Шест датих голова није умањило жељу фудбалера француског клуба да постигну још неки погодак, али се резултат до краја утакмице ипак није мењао.

Црвена звезда ће следећу утакмицу у Лиги шампиона играти 24. октобра када ће гостовати Ливерпулу.