Хокинг жели да полети у свемир са „Вирџин галактик“
СЛАВНИ АСТРОФИЗИЧАР У ДОКУМЕНТАРЦУ О СЕБИ И СВОМ ЖИВОТУ ОТКРИВА ДА СУ ЛЕКАРИ ХТЕЛИ ДА ГА „СКИНУ СА АПАРАТА” ЈОШ 1985.
- Стивен Хокинг у документарцу „Хокинг” - осим о својој борби против амиотрофне латералне склерозе (АЛС), познатије као Лу Геригова болест - отворено говори и о два пропала брака, обновљеном пријатељству са првом супругом и о својим плановима за будућност
СЛАВНИ астрофизичар Стивен Хокинг открио је да су лекари који су га лечили у Швајцарској још 1985. године помишљали да искључе апарате за одржавање у животу.
Ипак, његова тадашња супруга одбила је предлог, тешка терапија против упале плућа је настављена, а Хокинг је успео да преживи и убрзо заврши чувену књигу „Кратка историја времена“.
Велики научник се сада спрема да изда још једну књигу, планира и пут у свемир, а у документарцу „Хокинг“, који ће бити представљен ове године, открива како је пре 28 година преживео „најмрачније недеље у животу“ и како је мислио да је све готово.
Хокинг (71) у филму описује како је веровао да ће га тежак облик упале плућа зауставити у намери да објави књгу која га је прославила у широј јавности и која је продата у више од десет милиона примерака.
Због изузетно лошег стања, лекари су били предложили његовој првој супрузи да искључе респиратор. Међутим, Џејн Хокинг је уместо пристанка, затражила да научник остане на терапији, а затим, када се довољно опорави, да буде враћен лекарском тиму са Кембриџа.
„Мислили су да ми нема повратка и понудили су Џејн опцију да угасе машину. Недеље на интензивној нези које су уследиле биле су најмрачније у мом животу“, рекао је Хокинг и додао да су ипак лекови полако почели да делују, иако га је мали рез на грлу коштао моћи говора.
Славни астрофизичар осим о својој борби против амиотрофне латералне склерозе (АЛС), познатије као Лу Геригова болест, у филму који излази кад и његова биографија, отворено говори и о два пропала брака, обновљеном пријатељству са првом супругом, као и о својим плановима за будућност.
На врху листе жеља некадашњег професора математике на Кембриџу је да уплати путовање у свемир у компанији Ричарда Бренсона „Вирџин галактик“.