Ватерполисти против Румуна у осмини финала СП

ИЗАБРАНИЦИ ДЕЈАНА САВИЋА, У ОСМИНИ ФИНАЛА СП У БАРСЕЛОНИ,

ИГРАЈУ У НЕДЕЉУ (17.30)

Недавно је Филип Филиповић рекао да се Балканци тешко буде ујутро. Те његове речи добиле су потврду у петак када су се наши ватерполисти у последњем колу групе Ц тек у другом полувремену расанили против нејаке Кине - 16:9 (4:3, 4:2, 5:3, 3:1).

Европски прваци у недељу (17.30) у осмини финала СП у Барселони играју са Румунијом.

- Примили смо много голова и то морамо да поправимо у нокаут фази - није био задовољан селектор Дејан Савић.

Пада у очи да су Кинези реализовали сва четири играча више, да су постизали голове и са дистанце, један и уз нехотичну помоћ Милоша Ћука.

- Нисмо били будни у прве две четвртине. Онда смо додали мали гас и одлепили се. Разлика у квалитету је велика, а у даљем такмичењу ћемо показати да се у води ми питамо - нагласио је Филип Филиповић.

Од првог минута видела се велика разлика у квалитету. Наши су лагано појачавали ритам и из четвртине у четвртину повећавали предност.

- Какав термин, таква и утакмица. Нисмо били ни мотивисани, мало се опустили да се превише не уморимо. Када се противник не схвати озбиљно, онда се и прими оволико голова - нагласио је слављеник Андрија Прлаиновић, који је у петак одиграо 200. утакмицу за државни тим.