Одбојкаши у четрвтфиналу првенства Европе

У ОСМИНИ ФИНАЛА САВЛАДАЛИ ДОМАЋУ ДАНСКУ СА 3:0 (25:17, 25:17, 25:22),

ДАНАС ОД 20 ЧАСОВА САСТАЈУ СЕ СА БЕЛГИЈОМ

Мушка одбојкашка репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале првенства Европе пошто је вечерас у Архусу, у осмини финала, савладала домаћу селекцију Данске са 3:0 (25:17, 25:17, 25:22).

Најбољи српски одбојкаши у борби за полуфинале играју од 20 сати против селекције Белгије, такође у Архусу.

Прваци Европе су сигурном игром салвадали Данску, у мечу у којем се питање победника није постављало ниједног тренутка. То најбоље показује податак да је само три пута на утакмици био нерешен резултат - 1:1 у другом сету и 7:7 и 8:8 у трећем.

Изабраници Игора Колаковића били су максимално концентрисани, сигурни и прецизном игром потпуно су контролисали меч.

Повела је Србија на почетку утакмице са 3:0, па 8:3, 10:4 и 16:8. Водила је и са 24:14, сет је завршила са 25:17 за вођство од 1:0, а истим резултатом добила је и други сет.

Српски одбојкаши су у наставку сусрета допустили Данцима једино да изједначе на 7:7, а затим и на 8:8. Уследила је нова серија знатно квалитетнијег састава Србије који је реализовао четврту меч лопту за коначних 25:22 и сигуран тријумф од 3:0.

У четвртфиналним утакмицама првенства Европе састају се Србија - Белгија (Архус, 20 сати), Финска - Италија (Архус, 17), Француска - Рзсија (Гдањск, 17) и Немачка - победник меча Пољска/Бугарска (Гдањск, 20).