Богданов рекорд каријере, срушио и Чикаго!

НАКОН ШТО ЈЕ ПРЕ НЕКОЛИКО ДАНА СРУШИО ПРВАКА ГОЛДЕН СТЕЈТ, САДА ЈЕ ТАКОЂЕ ОДЛУЧИО ПОБЕДНИКА

Српски кошаркаш Богдан Богдановић са 19 поена, односно личним рекордом у NBA, допринео је победи Сакрамента у Чикагу 107:106.

Богдановић, након што је пре неколико дана срушио првака лиге Голден Стејт, сада је такође одлучио победника у неизвесном финишу са линије пенала.

Још једном је показао да игра у сјајној форми, а за 30 минута на терену остварио је је и четири асистенције и три скока.

Више од Богдановићевих 19 поена дао је само његов саиграч Зек Рендолф - 25.

Четврти пут у сезони шансу да заигра добио је Бобан Марјановић у поразу Детроита у Вашингтону 109:91. Марјановић је за шест минута дао пет поена и имао један скок и тако најавио да би могао чешће да буде на паркету.

Немања Бјелица није наступио у поразу Минесоте од Оклахоме 111:107 јер се још увек није опоравио од повреде скочног зглоба, а Тандере је до победе водио Пол Џорџ са 36 погодака.

Остали резултати: Орландо - Голден Стејт 112:133, Торонто - Индијана 120:115, Мемфис - Сан Антонио 79:95, Мајами - Шарлот 105:100, Јута - Њу Орлеанс 114:108.