Вучић замолио Ердогана да употреби и лични и утицај Турске за смиривање тензија поводом КиМ
ПОЗВАО ГА ДА ПОСЕТИ СРБИЈУ, А ЊЕГОВУ ЗЕМЉУ НАЗАВО „ИЗУЗЕТНО ВАЖНИМ ПАРТНЕРОМ“
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић разговарао је телефонски са председником Турске Реџепом Тајипом Ердоганом и честитао му изборну победу, уз жеље да и у новом мандату успешно води земљу путем развоја.
Вучић је истакао да је Турска изузетно важан партнер Србији, не само на билатералној основи, већ и на међународној политичкој сцени.
Председник Турске се интересовао за актуелну ситуацију на Косову и Метохији, те га је Вучић упознао са хронологијом догађаја који су водили у ескалацију насиља над тамошњом српском заједницом.
Такође је замолио шефа турске државе да употреби углед и утицај своје земље како би у региону опстао мир и завладала стабилност.
- Надам се да ћемо, поред постојећих пројеката, заједно радити на новим подухватима, који ће убрзати снажан развој целог региона, зближити људе и повезати економије - рекао је Вучић.
Вучић је позвао Ердогана да посети Србију.
(РТС)