Вучић: Ниједног секунда нисмо подржали ни Клинтонову ни Трампа и поступили смо исправно

ПРЕМИЈЕР ЧЕСТИТАО ПРЕДСЕДНИКУ САД ПОБЕДУ И НАГЛАСИО ДА СРБИЈА ЖЕЛИ НАЈБОЉЕ ОДНОСЕ СА САД

Александар Вучић

  • Говорећи о, како је рекао, општој радости и одушевљењу које примећује у Србији и у СНС после Трампове победе, Вучић је рекао да то говори три ствари. Прво, да су се људи годинама и деценијама осећали под притиском и да им се сада чини да ће тај притисак бити смањен. Друго, нажалост, то говори о разлозима наших неуспеха у прошлости и томе да смо за њих увек тражили кривца у неком другом, како бисмо избегли одговорност, а трећи разлог је „чисто српски“ јер неки људи мисле да је то „мала освета, да смо дочекали нечији политички крај“
  • Нагласио да је Рудолф Ђулијани његов велики пријатељ, да ће имати важну функцију у Трамповој администрацији и да ће некима сада бити теже да га (Вучића) нападају због „Београда на води“

        ПРЕМИЈЕР Александар Вучић поручио је да Србија жели најбоље односе са САД, да се у изборе није мешала и није подржавала ниједног кандидата, те да се нада да ће људи у Србији схватити да доста тога зависи пре свега од њих самих.

        Вучић је на конференцији за новинаре рекао да је честитао председнику САД Доналду Трампу на победи, наводећи да Србија жели најбоље могуће односе са САД.

        Премијер је рекао да се Србија, за разлику од многих, није мешала у америчке изборе, јер је то сматрала унутрашњим питањем Американаца и слободном вољом америчког народа.

        „Ниједног секунда нисмо подржали било којег од кандидата и поступили смо исправно, и то нећемо да урадимо ни када Трамп буде имао противкандидата", рекао је Вучић, наводећи да је посао Србије да „гледа своје изборе“.

        Говорећи о, како је рекао, општој радости и одушевљењу коју примећује у Србији и у СНС после Трампове победе, Вучић је рекао да то говори три ствари.

        Прво, да су се људи годинама и деценијама осећали под притиском и да им се сада чини да ће тај притисак бити смањен, рекао је Вучић.

        Друго, рекао је, нажалост, говори о разлозима наших неуспеха у прошлости и томе да смо за њих увек тражили кривца у неком другом, како бисмо избегли одговорност, а трећи разлог је „чисто српски“ јер неки људи мисле да је то „мала освета, да смо дочекали нечији политички крај“.

        „Мене брине оно друго и зато бих волео да размишаљамо ,у се и своје кљусе’ и да градимо најбоље односе са САД“, рекао је Вучић.

        Он је додао да види да је реакција у Немачкој на победу Трампа веома тешка.

        Вучић је подсетио и да је Рудолф Ђулијани, иначе републиканац, за кога је рекао да је његов велики пријатељ и да ће имати важну функцију у америчкој администрацији, први подржао пројекат „Београд на води“.

        „Сад ће вам бити мало теже да ме нападате за све то“, рекао је Вучић.

        Он је, међутим, додао да има много пријатеља који су били на страни демократа, којих се никада не одриче, те захвалио бившем потпредседнику САД Џозефу Бајдену што је учинио много за побољшање односа две земље.

Скот није мој лични пријатељ, али је пријатељ Србије

        Премијер Вучић је изјавио да не може да се похвали да је лични пријатељ са америчким амбасадором Кајлом Скотом, иако су у добрим односима, али да га сматра пријатељем Србије.

        Вучић је на конференцији за новинаре, упитан о односу са америчким амбасадором, рекао да Скота сматра пријатељем Србије и човеком који жели најбоље односе између две земље и који се труди и бори да то покаже својим свакодневним радом. „Ја не могу, као што многи други вероватно могу, да се похвалим да сам лични пријатељ господина Скота, иако смо у добрим односима, али могу да кажем да њега сматрам пријатељем Србије и човеком који жели најбоље односе између Србије и САД и који се труди и бори да то покаже својим свакодневним радом“, рекао је Вучић.

        Танјуг

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари