Вучић у Коцељеви: Снимак напада на чланове ДС је фалсификован јер су исечене „важне ствари“
„ВАЖНЕ СТВАРИ НИСУ ПРИКАЗАНЕ, ПУШТЕНО ЈЕ САМО ОНО ШТО ЈЕ НЕКОМЕ ОДГОВАРАЛО“
Александар Вучић
- ФАКТИ: Премијерове тврдње отварају важно питање: ко је све снимао предизборни долазак функционера и активиста ДС на београдску пијацу Ђерам? И са којим циљем?
ПРЕМИЈЕР Александар Вучић изјавио је данас да је снимак напада на чланове Демократске странке (ДС) на београдској пијаци Ђерам фалсификован, односно скраћен и да важне ствари нису приказане јавности.
„Свака врста насиља је недопустива и у корену ћемо је исећи“, рекао је Вучић новинарима у Коцељеви.
Он је рекао да треба оставити надлежним органима да раде свој посао, али да „поуздано зна“ да је „дошло до скраћивања снимка, односно да је пуштено само оно што је неком одговарало“ и да „важне ствари из самог инцидента јавности Србије нису приказане“.
Вучић је истакао да је поносан што су надлежни органи деловали „хитно, хитро, озбиљно и одговорно“ и додао да су нападачи приведени и задржани.
Министар полиције Небојша Стефановић изјавио је јуче да је полиција у року од три сата ухапсила нападаче на функционере ДС и да је због насилничког понашања четворици ухапшених одређено задржавање до 48 сати.
Председник ДС Бојан Пајтић оценио је данас да је напад на посланике и чланове те странке на Звездари покушај убиства и позвао Тужилаштво да реагује.
„Јуче у центру Београда дошло је до покушаја убиства посланика Наташе Вучковић, Балше Божовића, Драгана Шутановца и министра владе у сенци Ивана Стефановића. Када један хулиган држи у руци разбијену флашу, када други држи нож, када трећи подстиче на убадање и пропадање то јесте класичан пример покушаја убиства и захтевамо од Тужилаштва да у том смислу реагује“, рекао је Пајтић.
Бета




















