ЧОТРИЋ: Брисел не тражи ни признање Косова ни дипломатске односе са Приштином

ПОТПРЕДСЕДНИК СПО БРАНИ ЕУ ОД ЈЕРЕМИЋА

И „АНТИЕВРОПСКОГ РАСПОЛОЖЕЊА“

Александар Чотрић

  • Поручујемо грађанима Србије да ЕУ не тражи ни да Србија призна независност Косова, нити да успостави дипломатске односе са Приштином. Све другачије интерпретације су злонамерне и служе у изборне и страначке сврхе, наглашава Александар Чотрић у писаној изјави
  • ФАКТИ: Ево, дођоше ови српски националисти из СПО и до: „Поручујемо грађанима Србије да ЕУ...“ Овако би тешко и портпарол ЕК! Само, шта ће Чотрић и врх СПО са признањем Вука Јеремића да већ четири европске дипломатије (вероватно само из тактичких разлога није набрајао: немачка, британска, француска...) експлицитно траже да Србија призна Косово ако и даље жели у ЕУ?! Наравно, Унија као целина ништа такво од Србије није тражила, неће тражити. А и не може тражити док год пет држава чланица не признаке Косово. Али, те које не признају ништа се посебно и не питају, оне су поводом Србије тек нешто више од гласачке машине! Додуше, можда Чотрић зна боље од Јеремића! Можда је Драшковић и даље министар спољних послова Србије, па му рекао у поверењу...

        БЕОГРАД, (ФоНет) - Потпредседник Српског покрета обнове (СПО) Александар Чотрић изјавио је да СПО не пристаје на стварање антиевропског расположења које поприма све драматичније размере, јер се недобијање кандидатуре за чланство Србије у Европској унији (ЕУ) користи за неистинито приказивање да „ЕУ тражи од Србије да призна независност Косова“.

        „Поручујемо грађанима Србије да ЕУ не тражи ни да Србија призна независност Косова, нити да успостави дипломатске односе са Приштином. Све другачије интерпретације су злонамерне и служе у изборне и страначке сврхе“, поручио је Чотрић у писаној изјави.

        Чотрић је нагласио да се СПО не слаже се таквом политиком и указује да прекид европских интеграција може да доведе до изолације Србије, још веће економске кризе, смањења страних инвестиција, повећања незапослености, повећаног исељавања из Србије и погоршања односа са државама ЕУ с којима Србија има највећу економску и трговинску сарадњу.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари