„На Косову и на Балкану функционише сценарио који је разрадио још Хитлер”

ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА РУСИЈА 1 ПОВОДОМ ИЗБОРА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ

  • На плакату који позива на бојкот избора написано је: „Мала је ово земља колики сте ви издајници”
  • Потпредседник Скупштине српских општина КиМ Марко ЈАКШИЋ: „Мене су „изнели” из парламента у Београду кад сам рекао да су лидери „патриотске партије” Александар Вучић и Томислав Николић раније говорили о Великој Србији, а да им је сада дража Велика Албанија. На жалост, српско руководство, да би постало члан ЕУ, одлучило је да ампутира 16 одсто српске територије”
  • „На Косову и на Балкану функционише сценарио који је разрадио још Хитлер. Све то - стварање ситних држава – мора да буде лекција за Русију” - уверен је митрополит Црногорско-приморски Амфилохије (Радовић)
  • Током две деценије - од момента када је уништена Југославија - ово са Косовом није ни прва, ни друга, чак ни десета издаја. Технологија балканизације држава и лаганог прекрајања њихових граница ових дана добија своју завршну верификацију

         ГЛЕДАНИ и утицајни руски државни канал Русија 1 (Россия 1) известио је своје многобројне гледаоце о одржавању избора на Косову и Метохији.

         Прилог је приказан у склопу информативне емисије те телевизије „Вести недеље са Дмитријем Кисељовом“. Факти га преносе у целини:

         Дмитриј Кисељов, водитељ: Управо сте видели на какав начин Украјина полаже свој тест трајности. Али, ако постоји још тежи тест, онда сматрам да је умесно присетити се југословенске лекције. Још само пре неколико деценија постојала је велика балканска држава – Југославија. Земљу су раскомадале њене елите које су биле у стању деградације. Од бивше Југославије настало је шест и по држава.

         Косово је полупризната територија. Новости које одатле долазе говоре или о незаконитом узимању људских органа, или о наркотрговини, или о жртвама међуетничких обрачуна.

         На Косову се одржавају локални избори. Наш специјални дописник Константин СЈОМИН јавља:

         Од јула није довољан само руски пасош да бисте дошли на Косово. Самопроглашене власти у Приштини увеле су визе – оне су потребне свима осим грађана САД и земаља западне Европе које су признале независност покрајине. И Срби су за сада изузети.

         Пет година после отцепљења то изгледа и функционише као права државна граница. Једини конзулат у којем визу можете добити засад је у Истамбулу.

         Прошле недеље премијер Турске је посетио Косово и рекао оно што многи одавно мисле, али се не усуђују да јавно кажу: „Турска је Косово. Косово је Турска”.

         Ове речи су у Београду изазвале уздржано негодовање. И ништа преко тога.

         Уосталом, власти Србије заједно са Европском унијом и Приштином одржавају локалне изборе. У случају да успеју -Приштина ће де факто српске енклаве укључити у свој систем власти.

         Београд се нада да ће добити пропусницу у ЕУ и већа права за Србе који су отсечени од Србије.

         Али, шта о томе мисле сами Срби?

         На плакату који позива на бојкот избора написано је: „Мала је ово земља колики сте ви издајници”.

         „Мене су „изнели” из парламента у Београду кад сам рекао да су лидери „патриотске партије” Александар Вучић и Томислав Николић раније говорили о Великој Србији, а да им је сада дража Велика Албанија. На жалост, српско руководство, да би постало члан ЕУ, одлучило је да ампутира 16 одсто српске територије” - каже потпредседник Скупштине српских општина Косова и Метохије Марко Јакшић.

         Лидер антиизорног покрета лекар-ортопед Марко Јакшић разгледа барикаду која дели албански и српски део Митровице. Са оне стране реке Ибар чује се гласна музика – избори се тамо доживљавају као коначни тријумф „пројекта Косово” чији је лидер бивши командант незаконитих војних формација Хашим Тачи.

         Једне од надгробних плоча, као и мнгоих српских гробова, могло је и да не буде да у марту 2004. године приштински радио није објавио вест да су Срби са моста на Ибру бацили двојицу албанских малолетника. Та кратка вест, за коју се испоставило да је лажна, испровоцирала познате несрећне погроме на целој територији покрајине, што је и послужило као повод Вашингтону и Бриселу исфорсирају независност Косова.

         Информативна подметања да би се народи међусобно завадили само су део широког спектра трикова, чији је циљ довођење до политичког самоубиства.

         „Наше власти напуштају традицију и пљују на гробове предака. Ту политичку елиту интересује само новац” - уверен је Марко Јакшић.

         Исто као и остатак Јужне Европе, Србија је притиснута уза зид кризом и незапосленошћу. Штрајкови и преговори са ММФ потискују Косово са насловних страна.

         Спор око чиније сочива сама са собом води и српска Црква. Либералне новине „Данас” са иронијом говоре о полимици двојице првих јерарха.

         „На Косову и на Балкану функционише сценарио који је разрадио још Хитлер. Све то - стварање ситних држава – мора да буде лекција за Русију” - уверен је митрополит Црногорско-приморски Амфилохије (Радовић).

         На великој конференцији одржаној у Митровици српски интелектуалци су говорили о будућности. А будућност већ куца на врата. Сваки наставник који је овде побегао након што је уништен Приштински универзитет разуме да се сутуација - ако не сутра, а оно макар прекосутра - може поновити.

         Да ли је вредело да пре тринаест година националисти учествују у „булдожер револуцији”, ако се тај исти булдожер данас устремио на њих?

         „Тада је мој једини циљ био да извучем земљу из међународне изолације. Али, трудио сам се да се супротставим покушајима Запада да управља нашом демократском коалиционом снагом. Након десет година санкција људима су промене биле животно потребне” - наглашава Војислав Коштуница, председник Југославије од 2000. до 2003. године и председник Демократске странке Србије.

         Током две деценије - од момента када је уништена Југославија - ово са Косовом није ни прва, ни друга, чак ни десета издаја.

         Али, технологија балканизације држава и лаганог прекрајања њихових граница ових дана добија своју завршну верификацију.

         Остаје питање: где ће се она применити следећи пут.

 

Видео: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=A2N8jjxDryg#t=2209

 

Аутор: Константин Сјомин

Превео: Горан Шимпрага

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари