Председник Думе: Русија треба да на својој територији конфискује бизнис непријатељских држава

ВЈАЧЕСЛАВ ВОЛОДИН: ТО БИ БИО САМО СИМЕТРИЧАН ОДГОВОР НА ОНО ШТО ВЕЋ ЧИНЕ ТАКВЕ ЗЕМЉЕ

 

Вјачеслав Володин

* За непријатељске земље” –  посебно Литванију, Летонију, Пољску и САД – рекао да се „једноставно баве крађом”

* Володин је сигуран да ће златне и девизне резерве бити враћене Русији

_________________________________________________________

         НА КОНФИСКАЦИЈУ имовине својих грађана и замрзавање девизних резерви Русија треба да одговори одузимањем пословне имовине непријатељских земаља на својој територији, написао је председник Државне Думе РФ Вјачеслав Володин на свом Telegram каналу.

       Истовремено је нагласио: „Представнички (доњи) дом америчког Конгреса усвојио је закон којим се дозвољава предаја замрзнутих средстава руских компанија и грађана Украјини. Створен је опасан преседан који би требало да као бумеранг удари по Сједињеним Државама“.

       Према Володиновим речима, тај закон неће утицати на руску привреду, пошто „заплењене јахте, виле и друга имовина богатих грађана ионако нису биле у функцији њеног развоја”.

       Председник Думе је сигуран да ће златне и девизне резерве бити враћене Русији.

       Володин је указао да данас руски бизнисмени купују стране компаније које послују у Русији, да откупљују акције партнера и да се, у целини, „понашају на цивилизован начин, у складу са нормама међународног права“.

       То се, сматра Володин, не може рећи за „непријатељске земље” – Литванију, Летонију, Пољску и САД, „које се једноставно баве крађом”.

       „Због тога је исправно да се конфискује бизнис непријатељских земаља који се налази на територији Руске Федерације, односно – бизнис чији су власници из непријатељских земаља“.

       Володин је нагласио да приход од продаје конфискованог буде усмерен „ у развој земље“, али - није прецизирао како.

       Кремљ је конфискационе мере Запада назвао „економским ратом“, али и нагласио да је Русија била „спремнa за такав развој догађаја“.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари