Битка за Авдејевку све суровија – хоће ли Русима отворити пут ка Запорожју, Краматорску и Славјанску?

НЕБЕСА СЕ ОТВОРИЛА, А ЗЕМЉА ГОРИ И ПОДРХТАВА О ДЕТОНАЦИЈА – ПОЧЕЛА ПРЕСУДНА ФАЗА ОПКОЉАВАЊА

Део посаде руског хеликоптера у ниском лету

* Заменик председника руске Академије ракетних и артиљеријских наука др Константин СИВКОВ: Победа у бици за Авдејевку имаће оперативни значај. Наша војска је – само што се то не удара на велика звона – фактички кренула у офанзиву. Авдејевка и борбе на фронтовима код Купјанска и Сватова то само потврђују“

* Војни аналитичар Јуриј ПОДОЉАКА: „Од исхода борби за Авдејевку умногоме ће зависити ток наше јесење и зимске кампање. Авдејевку чека судбина или Лисичанска или Бахмута. За Бахмут сви знају, а Лисичанск је тамошњи украјински гарнизон напустио чим је схватио да му прети потпуно опкољавање. Борбе су све суровије. Изгубиће онај ко се заколеба“

* Бивши официр Василиј ДАНДИКИН: Тактика команде специјалне операције је да непријатељ не зна где ће бити задат следећи ударац. Авдејевка је за Кијев важна тврђава, па је у њој сконцентрисао до 20.000 војника. Наши им залазе иза леђа, па ће Украјинци моћи да бирају - капитулација или уништење. У сваком случају, не смемо Украјинцима дозволити да пређу у дефанзиву и ојачају у јесење-зимском периоду. Морамо их гонити јер ће нам то отворити десетине километара оперативне дубине

_______________________________________________________

         БИТКА за Авдејевку може постати једна од најважнијих у досадашњем току руске спацијалне војне операције.

         Над тим градом, који се налази недалеко од Доњецка са коксно-хемијским комбинатом као централном тачком, небеса су се отворила још пре три дана и отада се не затварају ни ноћу. А на земљи све подрхтава и гори од детонација хиљада и хиљада граната, авио-бомби и ракета.

         Обе стране трпе губитке, али су украјински вишеструко већи.

         Заменик председника руске Академије ракетних и артиљеријских наука – др Константин Сивков – не сумња у руску победу и процењује да ће она имати „оперативни значај“.

         „Наша војска је – само што се то не удара на велика звона – фактички кренула у офанзиву. Авдејевка и борбе на фронтовима код Купјанска и Сватова то само потврђују“ – уверен је Сивков.

         Војни аналитичар Јуриј Подољака указује:

         „Од исхода борби за Авдејевку умногоме ће зависити ток наше јесење и зимске кампање. За Украјину може бити још важнији. Авдејевку чека судбина или Лисичанска или Бахмута. За Бахмут сви знају, а Лисичанск је тамошњи украјински гарнизон напустио чим је схватио да му прети потпуно опкољавање. Наши, у сваком случају, продиру и са севера и са југа, са намером да Авдејевку узму у обруч. Борбе су све суровије. Изгубиће онај ко се заколеба“.

         Пуковник Андреј Кошкин, шеф катедре за политичке анализе и друштвено-психолошке московског универзитета „Плеханов“ ситуацију види и оцењује овако:

         „Сада су Оружане снаге Русије активне дуж целе линије фронта. У тактичком смислу идемо напред.

         Украјинске снаге су исцрпљене, морал им опада, преко десет хиљада њених припадника се предало“.

         Бивши официр Василиј Дандикин сагласан је да руска офанзива почиње:

         „Сада су се стекли солидни услови. Украјинска контраофанзива се издувала. Ми имамо много више дронова него прошле године. Имамо и боље извиђање и више извиђачких авиона. Тактика команде специјалне операције је да непријатељ не зна где ће бити задат следећи ударац. Авдејевка је за Кијев важна тврђава, па је у њој сконцентрисао до 20.000 војника. Наши им залазе иза леђа, па ће моћи да бирају - капитулација или уништење.

          Дандикин посебно наглашава: „Не смемо  Украјинцима дозволити да пређу у дефанзиву и ојачају у јесење-зимском периоду. Морамо их гонити јер ће нам то отворити десетине километара оперативне дубине и дати прилику да кренемо у  –ослобађање наше територије и градова Херсон и Запорожје, Краматорск и Славјанск, као и дела Луганске области“.

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари