У Алабами се открило да се „руским мешањем“ у изборе у САД баве – америчке демократе

ПРОТИВ РЕПУБЛИКАНЦА УПОТРЕБИЛИ СВЕ ШТО СЕ У САД ВЕЋ ДВЕ ГОДИНЕ ПРИПИСУЈЕ „РУСКИМ ТРОЛОВИМА“

* Открило се да су поотварали на друштвеним мрежама лажне акаунте на којима су се позиционирали као републиканци и конзервативци, али су се бавили пропагандом усмереном према демократским бирачима – које су охрабривали, а републиканске демотивисали. Још су пласирали тврдње да је републикански кандидат Рој Мур „наручивао младе девојке“

* На Муров официјелни акаунт су `залепили` десетине хиљада ботова са руским именима, а локална и свеамеричка штампа је то користила за текстове са насловима који су сугерисали да републикански кандидат има „кремаљске фоловере“

* За све ово сазнало тек сада под прилично чудним околностима. У листу New York Times појавио се велики текст у којем се све ово описује као „тајни експеримент“ чији је циљ вио да се „имитира Руска Тактика“. Још се наглашава да се са потрошених 100.000 долара није могло утицати на 51 милион становника Алабаме, а сви у САД  који галаме о „руском мешању“ на страни Трампа тврде да су Руси са 100.000 долара утицали на 120.000 милиона бирача

_______________________________________________________________________________

         Пише: Виктор МАРАХОВСКИЈ, РИА Новости

         ПРВО новости. Амерички медији јављају да је Фајсбук блокирао пет лажних акаунта који су коришћени у такозваном „Алабамском пројекту“.

         Та мера је закаснила јер је сам тај пројекат већ веома успешно реализован. Иза њега је стајала група „демократских експерата“, блиских Обаминој администрацији, а деловала је у време последње кампање за избор чланова Сената САД.

         Укратко: ти експерти су се `наоружали` свим методима који су током протекле две године били приписивани „руским троловима“ и применили их против Роја Мура, републиканског кандидата (за сенатора из Алабаме) – наравно, у корист демократског кандидата.

         Као прво, открили су лажне акаунте на којима су се позиционирали као републиканци и конзервативци, али су се бавили пропагандом усмереном према демократским бирачима – које су охрабривали, а републиканске демотивисали.

         Као друго, по друштвеним мрежама су пласирали тврдње да је републикански кандидат „наручивао младе девојке“.

         Као треће, на официјелни акаунт републиканског кандидата су `залепили` десетине хиљада ботова са руским именима, а локална и свеамеричка штампа је то користила за текстове са насловима који су сугерисали да републикански кандидат има „кремаљске фоловере“.

         Све у том правцу.

         Све се завршило победом демократског кандидата са једва 20.000 гласова. Први пут за последњих 25 година.

Алабама - присталице републиканског

кандидата за сенатора Роја Мура

         За све ово сазнало тек сада под прилично чудним околностима. У листу New York Times појавио се велики текст у којем се све ово описује као „тајни експеримент“ чији је циљ вио да се „имитира Руска Тактика“.

         У том тексту се тврди да је је буџет пројекта био 100.000 долара, али да је био премали да би се утицало на 51 милиона људи.

         С обзиром на инсистирање на „експерименталном“ карактеру операције – биће да су „ демократски експерти“, бојећи се да ће бити проваљени, пожурили да претекну оптужбе на свој рачун преко страница провереног либералног листа и представљајући све као безазлено вежбање „Руске Тактике“.

         Индикативно је да тврде да она операција под туђом заставом, која је коштала 100.000 долара, никако није могла утицати на резултат избора у Алабами. И што се изоставља да је републиканског кандидата `гомила` медија, укључујући Washington Post, оптуживала да га подржавају „руски тролови“. А то значи да је операција утицала на милионе људи.

         Помињаних 100.000 долара – то је тачно сума за коју су „демократски експерти“ тврдили  да су је „руски тролови“ потрошили за време америчких председничких избора 2016-те. Само што све до данас тврде да су „руски тролови“ са том сумом успели да утичу на 120 милиона америчких бирача.

         „Демократски експерти“ су у Алабами „руске технологије“ користили један кроз један, а ево салда:

         1) Сада је коришћење прљавих информационих технологија у унутрашњој политици у САД – доказана ствар.

         2) Први пут је доказано да је у тим прљавим технологијама коришћен „руски фактор“.

         3) Доказано је и да су тај „руски фактор“ специјално створили они који већ две године галаме о „руском мешању“ у америчке изборе, а са намером да максимално дискредитују своје политичке противнике.

         Они који раскринкавају „руске тролове“ – а потрошили су 100.000 долара – тврде да њихова кампања није имала никакав значај.

         Изгледа да су неки у свом лагању већ отишли тако далеко да се више и не труде своје измишљотине и своја оправдања поводом онога што раде учине колико-толико уверљивим.

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари