The Economist: Немачка може остати без „индустријског система“

ЗА НЕМАЧКИ БИЗНИС СТРУЈА СКУПЉА 15 ПУТА, А ГАС - ДЕСЕТ ПУТА   

* Безмало четвртина немачких компанија са мање од 1.000 запослених већ је отказала или одбила производне поруџбине

* Британски лист, који је у сфери утицаја Ротшилда, наводи да се немачка индустрија свих последњих година ослањала на јефтину енергију из Русије и могућност пласмана својих производа на кинеско тржиште. А да је сада - због антируских санкција, као и рецесије у кинеској привреди, суочена са искушењима на нивоу целог индустријског система

__________________________________________________________

       НEМАЧКА ризикује да остане без индустријског система због тешке енергетске кризе, објавио је британски The Economist који је у сфери утицаја Ротшилда.

       Навео је да се немачка индустрија последњих година ослањала на јефтину енергију из Русије и могућност пласмана својих производа на кинеско тржиште. Па да је сада - због антируских санкција, као и рецесије у кинеској привреди, суочена са искушењима на нивоу целог индустријског система.

       Позивајући се на председника Удружења немачке индустрије Зигфрида Русвурма, исти лист указује да је производња у Немачкој у опасности опадања и нестајања:

       "Ситуација изгледа 'токсично' за многе  фирме. А преко глобалних ланаца снабдевања, 'отров' би се могао проширити и на остатак индустријализованог света, који у великој мери зависи од немачких произвођача. Највећи проблем за немачку индустрију је раст трошкова енергије. Цена струје за следећу годину је већ порасла 15 пута, а гаса десет пута“.

       The Economist тврди да је безмало  четвртина немачких компанија са мање од 1.000 запослених отказала је или одбила производне поруџбине.

       У све већим проблемима је и 10.000 немачких произвођача преко 3.000 врста хлеба, који не могу да послују без струје и гаса.

       ArcelorMittal, немачки гигант челика, најавио је затварање две фабрике у северној Немачкој и слање запослених на одмор.

     

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари