Шест земаља ЕУ трговинску размену са Русијом дигло изнад нивоа пре рата у Украјини

ТО СУ: ЛЕТОНИЈА, КИПАР, ЛУКСЕМБУРГ, СЛОВАЧКА, БУГАРСКА И ЕСТОНИЈА

* Увоз робе из Русије изнад фебруарског нивоа подигло десет држава из састава ЕУ: Словенија (за 4,4 пута), Хрватска (2,7 пута), Чешка (два пута), Малта (88 одсто), Шпанија (46 одсто), Белгија (39 одсто), Луксембург (22 одсто), Кипар (13 одсто), Естонија (11 одсто) и Бугарска (10 одсто)

________________________________________________________

       ШЕСТ земаља ЕУ у јуну је истовремено повећало своју трговинску размену са Русијом најмање до нивоа на коме је била пре 24. фебруара и почетка руске специјалне војне операције у Украјини.

       Извоз из седам ЕУ-земаља у Русију почетком лета премашио је фебруарске показатеље: Летонија их је премашила за 67 одсто, Словенија за 37 одсто, Хрватска за 28 одсто, Бугарска за 25 одсто, Естонија за 19 одсто, Кипар за 12 одсто и Луксембург за 7 одсто.

       Истовремено је увоз робе из Русије изнад нивоа с краја зиме подигло десет држава из састава ЕУ.

       То су Словенија (за 4,4 пута), Хрватска (2,7 пута), Чешка (два пута), Малта (88 одсто), Шпанија (46 одсто), Белгија (39 одсто), Луксембург (22 одсто), Кипар (13 одсто), Естонија (11 одсто) и Бугарска (10 одсто).

       Ово значи да су Бугарска, Кипар, Луксембург, Словенија, Хрватска и Естонија истовремено повећали увоз и извоз изнад свог фебруарског нивоа.

Урсула фон дер Лајен и Жозеп Борељ - раде ли то

њима иза леђа или је све љигава игра у којој сви глуме

       Највећи пад извоза у Русији 18 земаља ЕУ имало је у априлу.

       Грчка, Данска, Ирска и Шведска свој минимум имале су у мају.

       Истовремено, 13 земаља у првој половини године (мерено новцем) ни у једном месецу није смањивало увоз руске робе.

       Генерално, за прву половину године извоз робе из ЕУ у Русију смањен је за 31 одсто - са 41,1 милијарду евра на 28,4 милијарде дана раније. Увоз је, међутим, порастао за 83 одсто - са 66,4 милијарде евра на 121,7 милијарди.

 


 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари