Handelsblatt: Антируске санкције могу разбити јединство Запада, а Немачку суочити са колапсом

САВЕТНИЦА ШОЛЦОВЕ ВЛАДЕ: АКО ОСТАНЕ БЕЗ РУСКОГ ГАСА – НАШУ ЕКОНОМИЈУ ЧЕКА КАТАСТРОФА

* „Русија је, за разлику од Ирана, Венецуеле и Северне Кореје, чврсто интегрисана у светску економију, а везе са њом су посебно важне за Европу,  нарочито за Немачку. Зато ће подела светске економије на непријатељске блокове још теже погодити европске земље“

__________________________________________________________

       ПООШТРАВАЊЕ рестриктивних мера против Русије биће „тест снаге“ за западне земље, а могло би да разбије јединство међу њима, упозорио је утицајни немачки лист Handelsblatt.

       Оценио је да ће појачавање притиска на Москву Запад суочити са повећаним издацима за енергенте и храну, довести до губитка радних места и доласком милиона избеглица.

       „У прошлости економске санкције углавном нису функционисале јер су биле преслабе. Сада санкције Русији могу постати уистину оштре, али са негативним последицама и по нас. Русија је, за разлику од Ирана, Венецуеле и Северне Кореје, чврсто интегрисана у светску економију, а везе са њом су посебно важне за Европу,  нарочито за Немачку. Зато ће подела светске економије на непријатељске блокове још теже погодити европске земље“.

       Handelsblatt наводи да Кина може помоћи Русији да поништи притисак Запада, чију намеру да изолује Москву такође нису подржале многе земље Африке, Латинске Америке и Азије, јер би морале да претрпе највеће губитке од растућих цена енергије и хране.

       Огласио се и забринути председник удружења немачке индустрије (БДИ) Зигфрид Русвирм, упозоривши на погубне последице увођења ембарга на енергенте из Русије.

       Оценио је да немачку индустрију губитак руског гаса може довести у безизлазну ситуацију:

       „Могућ је колапс наше индустрије, а она нас је спасила за време пандемије коронавируса“.

       Дан раније је саветник немачке владе Ламија Месари-Бекер упозорила на ризик катастрофе у немачкој економији у случају престанка испорука руског гаса.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари