Financial Times: Европа не жели још четири године меркелизма

НЕМАЧКИ ПОЛИТИКОЛОГ: ВЕЋИНА НЕМАЦА ГА ХОЋЕ, МАДА КАСНИЈЕ ЗБОГ ТОГА МОГУ ЗАЖАЛИТИ

Ангела Меркел и Армин Лашет

* „Свет је у превирањима, Атлантска алијанса (НАТО) је у забуни након неуспеха коалиције у Авганистану... А Немци - након много година под удобним ћебетом - очекују да ће им живот личити на досадашњи и под влашћу следећег канцелара

* Политиколог Александер РАР поводом тврдњи да ће се Русија мешати у немачке изборе и да се тиме већ бави: „Шта год се тврдило, у Немачкој је у току истрага у чијем епицентру су британске компаније које немачким партијама нуде своје услуге за манипулисање. Те компаније за велики новац немачку јавност већ засипају фејк-информацијама и провокацијама по социјалним мрежама. Све веома личи на оно када је америчка шпијунажа била ухваћена у прислушкивању политичара ЕУ, укључујући и Меркел. Тада су амерички и британски медији – без икаквих доказа - измислили опасност од руских хакера.  Тако су „руски хакери“ постали и симбол борбе против Запада“

____________________________________________________

       УТИЦАЈНИ лондонски лист Financial Times (FT) објавио је чланак у којем се тврди да Европи нису потребне још четири године "меркелизма".

       FT је у истом тексту признао да „меркелизам“ жели већина Немаца:

       „Свет је у превирањима, Атлантска алијанса (НАТО) је у забуни након неуспеха коалиције у Авганистану... А Немци - након много година под удобним ћебетом - очекују да ће им живот личити на досадашњи и под влашћу следећег канцелара“.

       Избори за Бундестаг биће одржани 26. септембра.

       Анкете тренутно најбоље шансе дају вицеканцелару  и министру финансија Олафу Шолцу, кандидату Социјалдемократске партије Немачке за канцелара.

       Меркел је у свом последњем говору у Бундестагу подржала кандидата ЦДУ/ЦСУ Армина Лашета.

       Поводом процене Financial Times да «Европи нису потребне још четири године «меркелизма», немачки политиколог Александер Рар рекао је:

       «Немци желе да сачувају све добро што су стекли у време владавине Меркелове, пре свега комфоран живот, и нису спремни да се баве ничим што их се непосредно не тиче. Зато вероватно и нема негативних текстова о Меркеловој у домаћим медијима“.

Олаф Шолц

       - Сва генијалност госпође Меркел – уверен је Рар – била је у умећу стварања утиска да је све у реду и добро. Она је проблеме – чим би се појавили – одлагала на што дужи рок или стварала утисак да уопште више и не постоје“.

       „Зато Немци, које је озбиљно запљуснуо само миграциони талас 2015-те, фактички нису ни осетили турбуленције у односима са Русијом и Трамповом Америком. Међутим, свет се брзо мења, па ће нови канцелар ће морати да функционише другачије од Меркел. Чак се може догодити да ће зажалити многи од оних који убрзо буду гласали за меркелизам“.

       Рар, иначе, и Лашета и Шолца сматра „клоновима Ангеле Меркел“, политичарима који не виде да је један од проблема Немачке и постхладноратовски тријумфализамкоји верује да је европски економски модел најбољи и да зато све мора бити добро.

       Поводом тврдњи да ће се Русија мешати у немачке изборе и да се тиме већ бави, Рар је рекао:

       „Шта год се тврдило, у Немачкој је у току истрага у чијем епицентру су британске компаније које немачким партијама нуде своје услуге за манипулисање током изборне кампање. Те компаније за велики новац немачку јавност већ засипају фејк-информацијама и провокацијама по социјалним мрежама. Све веома личи на оно од пре неколико година када је америчка шпијунажа била ухваћена у прислушкивању политичара ЕУ, укључујући и Ангелу Меркел. Тада су амерички и британски медији – без икаквих доказа - измислили опасност од руских хакера.  Тако су „руски хакери“ постали и симбол борбе против Запада“.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари