Човек који је предвидео крах Lehman Brothers, сада тврди да ће пасти и Credit Suisse
МИЛИЈАРДЕР КЕН ГРИФИН: АМЕРИЧКИ КАПИТАЛИЗАМ СЕ УРУШАВА ПРЕД НАШИМ ОЧИМА
* Амерички аналитичар и инвеститор Роберт КИОСАКИ: „Проблем је тржиште обвезница. Указао сам у оно време на Lehman Brothers, а заиста мислим да ће следећа банка бити Credit Suisse јер се урушава тржиште обвезница“
* Француски политичар Флоријан ФИЛИПО: Економски хаос, који ће довести до колапса највећих западних банака, може изазвати трећи светски рат. У колапсу су не само Париска берза, швајцарски финансијски конгломерат Credit Suisse и америчка банка Western Alliance”
_____________________________________________________________________
АМЕРИЧКИ аналитичар и инвеститор Роберт Кијосаки, који је предвидео колапс Lehman Brothers 2008. године, рекао је да треба очекивати да ће пропасти и велика Credit Suisse.
Телевизији Fox News је објаснио:
„Проблем је тржиште обвезница. Указао сам у оно време на Lehman Brothers, а заиста мислим да ће следећа банка бити Credit Suisse јер се урушава тржиште обвезница“.
Слично је наступио и француски политичар Флоријан Филипо који је оценио да економски хаос, који ће довести до колапса највећих западних банака, може изазвати трећи светски рат.
Роберт Киосаки
Навео је да су „у колапсу“ и Париска берза и швајцарски финансијски конгломерат Credit Suisse, као и америчка банка Western Alliance”.
Све се заљуљало након што се 11. марта сазнало за банкрот америчке Silicon Valley Bank (SVB).
Она је банкротирала за мање од два дана.
Након продаје британске филијале Silicon Valley Bank, почеле су да падају акције и других америчких банака.
Хартије од вредности Western Alliance пале су за више од 44 одсто, а First Reppublican Bank за безмало 59 одсто. Неких других за 20,7 до 27,5 одсто.
Платио 10.000 својих радника посету
Дизниленду - Кен Грифин
У злим слутњама најдаље је отишао амерички милијардер, оснивач хеџ фонда Citadel Кен Грифин.
Он је у интервјуу The Financial Times рекао да се амерички капитализам урушава пред нашим очима.
Тако је одреаговао на мере за спасавање Silicon Valley Bank које су најавиле америчке монетарне власти.
Грифин је навео да је „јер је влада у потпуности заштитила штедише“, али је тиме додатно урушила финансијску дисциплину и показала да се могу некажњено игнорисати пословни ризици.