Американци гомилају дронове MQ-9 Reaper у Румунији да би држали у шаху Крим и Црно море

РУМУНИ НЕМАЈУ НИШТА ПРОТИВ ИАКО ЋЕ ЊИХОВА ЗЕМЉА У СЛУЧАЈУ РАТА МЕЂУ ПРВИМА БИТИ НА УДАРУ

* Ратна авијација САД  у Румунију управо пребацила „неодређени број дронова MQ-9 Reaper“ и око 90 оператера који ће њима управљати... И дронови и оператери су распоређени у војној бази „Кампиа Турзи“ код Клужа

* Познати московски војни експерт Алексеј ЛЕОНКОВ: „Американци активно користе дронове у црноморском региону у извиђачке сврхе. Такође се озбиљно брину о Украјини. Последњих година су активно градили центре за управљање дроновима, па се може претпоставити да ће их користити за решавање проблема сa руским одбрамбеним зонама A2/ AD“, у овом случају – нарочито са зоном која `затвара` Црно море, тако да НАТО у њега не може да продре без `неприхватљивих губитака`

* Дронови MQ-9 Reaper имају турбоелисни мотор и могу да лете брже од 400 километара на сат. Максимално трајање лета је 24 сата. Ракетом једног MQ-9 Reaper убијен је ирански генерал Касем Сулејмани

_______________________________________________________

       РУМУНИ су изабрали да буду вазали Сједињених Држава, а Пантагон је изабрао да ту земљу претвори у своју полазну и ударну тачку за напад на руски Крим и рат са руском Црноморском ратном флотом.

       Америчка ратна авијација пребацила је у Румунију „неодређени број дронова MQ-9 Reaper“ и око 90 оператера који ће њима управљати.

       И дронови и оператери су распоређени у румунској војној бази „Кампиа Турзи“. 

       Командант америчке ратне авијације за Европу и Африку - генерал Џефри Хариџијан - тим поводом је рекао:

       „Распоређивање дронова на тој кључној стратешкој локацији има за циљ да увери наше савезнике и партнере, као и да пошаље поруку нашим противницима, да можемо брзо да реагујемо на сваку хитну претњу''.

       Према његовим речима, дронови послати у Румунију повећаће надзорне и извиђачке способности у области Црног мора, где САД редовно оптужују Русију за опасно пресретање америчких војних авиона и за друге инциденте.

       Све што је Кампиа-Турзи“ биће потчињено команди америчког авио-пука која се налази у бази Авиано у Италији.

       Познати московски војни експерт Алексеј Леонков поводом њиховог концентрисања у Румунији указује:

       „Американци активно користе дронове у црноморском региону у извиђачке сврхе. Такође се озбиљно брину о Украјини. Последњих година су активно градили центре за управљање дроновима, па се може претпоставити да ће их користити за решавање проблема сa руским одбрамбеним зонама A2/ AD“, у овом случају – нарочито са зоном која `затвара` Црно море, тако да НАТО у њега не може да продре без `неприхватљивих губитака`.

       Русија такве зоне има још испрем Калињинграда, Мурманска, Севастопоља, Новоросијска, Владивостока и Петропавловска Камчатског. Исти је случај и са руском војном базом Хмејмим у Сирији и са Москвом.

       Да би „хаковали“ руске зоне А2/АD, Американци користе војне објекте, опрему и војнике на територији Бугарске, Румуније, Украјине, Пољске и балтичких земаља. А да би се супротставили Русији у црноморском региону, улог се ставља на Румунију.

       Леонков тим поводом указује:

       „Свуда ће се појавити и америчке противракете и крстареће ракете Томахавк. У Румунији се изводи много војних вежби чији је фокус на супротстављању руској Црноморској флоти и групацији војних снага смештених на Криму. Американци рачунају да ће им дронови помоћи да одржавају везу са војскама суседних земаља“.

       Леонков сматра да уопште није случајно што је Пентагон распоредио дронове на западу Румуније, у околини Клужа:

       „Војни врх САД сматра да ће их ту – ако дође до реалног рата са Русијом - лакше одбранити. Американци, заправо, пред очима целог света у Румунији спремају театар за ратна дејства. Изгледа да је Румунији и Турској намењена кључна улога у плановима САД-а и НАТО-а у црноморском региону.

       „Беспилотне летелице не треба сматрати супер оружјем. Савремени системи ПВО и електронског ратовања брзо и ефикасно неутралишу ударне беспилотне летелице. То су показали ратови и у Сирији и у Либији, чак и у Карабаху. Модерни системи ПВО и системи за електронско ратовање показали су се надмоћнијим. Дронови су практично бескорисни када се користе против технички развијених земаља“, наглашава Леонков.

       Јачање војног присуства Сједињених Држава у Румунији покренуо је још Барак  Обама.

       Почело је са моћнијим наоружањем америчких ратних бродова у румунским лукама, па са гомилањем оружја у тој земљи. Сада су стигли и ударни дронови.

       Дронови MQ-9 Reaper имају турбоелисни мотор и могу да лете брже од 400 километара на сат.

       Максимално трајање лета је 24 сата.

       Ракетом једног MQ-9 Reaper убијен је ирански генерал Касем Сулејмани.

       Иран је раније успео да пресретне и спусти амерички MQ-9 Reaper уз помоћ руских система за електронско ратовање.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари