Путин: Русија улази у долазећу еру као моћна суверена земља, а биће – још јача

ИЗ НАСТУПА ПРЕДСЕДНИКА РФ НА МЕЂУНАРОДНОМ ЕКОНОМСКОМ ФОРУМУ У САНКТ-ПЕТЕРБУРГУ (2 ДЕО)

* Рачуница Запад је била јасна: дрско, моћним замахом срушити руску привреду и животни стандард људи. Није им успело, није се догодило

* Сама конструкција западних санкција изграђена је на лажној тези да Русија није суверена са становишта економије, да је критично рањива. Толико су били занесени ширењем митова о заосталости Русије, о слабости њених позиција у светској економији и трговини, да су и сами, очигледно, поверовали у то

* Сви задаци специјалне војне операције ће свакако бити решени. А кључ за то су храброст и херојство наших војника, консолидација руског друштва, чија подршка даје снагу и самопоуздање руској војсци и морнарици, дубоко разумевање исправности и историјске правде наше ствари – изградња и јачање Русије као суверене силе

* Правила за одржавање новог светског поретка постављаће јаке, суверене државе – које се не крећу већ зацртаном путањом. Само јаке државе и суверени народи могу да кажу своје мишљење у овом светском поретку који се рађа, а остали или су осуђени да постану или да остану обесправљене колоније

________________________________________________________

       СВИ покушаји да се лоша игра добро прода, не могу сакрити главно: Европска унија је коначно изгубила политички суверенитет, а њене бирократске елите играју по тактовима туђе музике, прихватају све што им се каже одозго, а тиме наносе штету сопственом становништву и сопственим економијама и сопственом бизнису.

       Украјина је ушла у састав Руске империје само са Кијевом, Житомиром и Черниговом. Tо је било све. Остало је било резултат формирања Совјетског Савеза 1922. године, тада је то Украјини поклонио Владимир Иљич Лењин.

       Прво су били одлучили да Донбас остане у саставу Русије, а затим су га, по наређењу Лењина, пренели у Украјину како би подигли проценат тамошњег пролетерског становништва.

       Западни делови Украјине резултат су Другог светског рата. Стаљин је узео територије од Мађарске, Румуније и Пољске и дао их Украјини, наградивши Пољску источним земљама Немачке.

       Ово што се догађа говори о природи садашњег напада русофобије на Западу и суманутих санкција Русији. Лудо и, рекао бих, непромишљено. Њихов број, као и брзина штанцовања су без преседана.

       Рачуница Запад је била јасна: дрско, моћним замахом срушити руску привреду преко уништења пословних ланаца, принудног опозива западних компанија са руског тржишта и замрзавања имовине, потом ударити на индустрију, финансије и животни стандард људи.

       Није им успело. Очигледно, није им успело, није се догодило. Руски предузетници и власти су радили фокусирано и професионално, грађани су показали солидарност и одговорност.

       Према резултатима за првих пет месеци ове године, буџет Русије је извршен са суфицитом од 1,5 трилион рубаља, а консолидовани са суфицитом од 3,3 трилиона рубаља. Истовремено, суфицит буџета само у мају износио је скоро пола трилиона рубаља, што је више од четири пута изнад прошлогодишњег маја.

       Ако је на крају 2019. увоз робе у САД износио око 250 милијарди долара месечно, до сада је нарастао на 350 милијарди долара. Важно је напоменути да је раст износио 40 одсто - што тачно одговара необезбеђеном пумпању доларске новчане масе последњих година. Штампали су, делили новац и за тај новац извлачили сву робу са тржишта трећих земаља.

       Према ММФ, сада у свету постоји 7,1 билион долара, а 2,5 билиона евра су у глобалним девизним резервама, али тај новац девалвира по стопи од око осам одсто годишње. Осим тога, те резерве у сваком тренутку могу бити и заплењене, покрадене, ако се САД нешто не свиди у политици појединих држава. То је, по мом мишљењу, постало апсолутно реално за многе земље које своје златне и девизне резерве чувају у тим валутама.

       Запад не само да је настојао да спроведе „антируски” сценарио, већ је водио и активан војни развој украјинске територије, буквално напумпавајући Украјину оружјем и војним саветницима. То наставља да ради и сада. Искрено говорећи, нико се не обазире на развој њене привреде, нити на добробит људи који тамо живе, али има пара да се направи НАТО- упориште на истоку Украјине, уперено против Русије, да се гајњ агресија, мржња и русофобија.

       Данас се наши војници и официри и милиција Донбаса боре да заштите свој народ. Они бране право Русије на слободан и сигуран развој као велике мултинационалне земље која сама доноси одлуке, сама одређује своју будућност, ослања се на своју историју, културу и традицију и одбацује све покушаје наметања псеудо-вредности дехуманизације и морала. деградација споља.

       Сви задаци специјалне војне операције ће свакако бити решени. А кључ за то је храброст и херојство наших војника, консолидација руског друштва, чија подршка даје снагу и самопоуздање руској војсци и морнарици, дубоко разумевање исправности и историјске правде наше ствари – изградња и јачање Русије као суверене силе.

       Шта желим да истакнем? Суверенитет у 21. веку не може бити делимичан, фрагментаран. Сви њгови елементи су подједнако важни, они се међусобно појачавају и допуњују.

       Стога нам је важно не само да бранимо свој политички суверенитет и национални идентитет, већ и да јачамо све оно што одређује економску независност земље, њену финансијску, кадровску, технолошку независност и независност.

       Сама конструкција западних санкција изграђена је на лажној тези да Русија није суверена са становишта економије, да је критично рањива. Толико су били занесени ширењем митова о заосталости Русије, о слабости њених позиција у светској економији и трговини, да су и сами, очигледно, поверовали у то.

       Када су планирали свој економски блицкриг, нису приметили, једноставно су игнорисали стварне чињенице, то да се наша земља променила последњих година.

       Нећу рећи ништа ново ако подсетим да су сви који желе да наставе да раде са Русијом изложени отвореним притисцима Сједињених Држава и Европе, понекад чак и директним претњама. Међутим, такве уцене мало значе када су у питању земље на чијем су челу прави лидери који јасно разумеју где су други, а где национални, сопствени интереси, интереси својих народа.

       Повећавају се брзина и обим промена у глобалној економији, финансијама и међународним односима. Прелазак са глобализације на мултиполарни модел раста постаје све видљивији.

       Несумњиво је да је формирање и рађање новог светског поретка тежак процес. И даље ћемо се суочавати са многим изазовима, ризицима и факторима које је данас чак и тешко предвидети и предвидети.

       Али, очигледно је да ће правила за одржавање новог светског поретка постављати јаке, суверене државе – које се не крећу већ зацртаном путањом. Само јаке државе и суверени народи могу да кажу своје мишљење у овом светском поретку који се рађа, а остали или су осуђени да постану или да остану обесправљене колоније.

       Неопходно је тежити да се иде напред, промени, осети дах времена и покажу национална воља и одлучност за то.

       Русија улази у надолазећу еру као моћна суверена земља. Нове колосалне могућности које нам то време отвара свакако ћемо искористити и постаћемо још јачи.

       Региструјте се на нашем Telegram каналу: https://t.me/faktorga

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари