Америчка либерална диктатура шутнула свог омиљеног либералног критичара „Путинове диктатуре“

ПОЗНАТИ ЕКОНОМИСТА АНДРЕЈ ИЛАРИОНОВ НИЈЕ ВИШЕ САРАДНИК ИНСТИТУТА „КEJTO“

Андреј Иларионов

* Почело је од тога што је Иларионов 8. јануара написао да „речи Доналда Трампа нису садржале позиве на јуриш на Капитол“.  То је био његов први фаул. Други је направио оценивши да стварни победник америчких председничких избора није познат

* Десет фаулова одједном направио је оценом да је било грешка што у Конгресу САД није била формирана двопартијска комисија која би истражила регуларност избора у спорним државама, па нагласио: „Утисак је да је Демократској партији било најважније да постигне победу по сваку цену“

* Нових десет фаулова је направио написавши: „Кад правни и политички систем одбију да одговоре на друштвене изазове, грађани имају право да замене такав политички режим. За време догађања 6. јануара, амерички грађани не само да нису искористили то право, већ нису ни покушали да га остваре. Распрострањене тврдње да се у Сједињеним Државама 6. јануара припремао државни удар не одговарају стварности“

* ФАКТИ: Биће да се овако могао испрсити сам Амер руског порекла. могуће је да у либералној рускости постоји нешто што ни либерална Америка не може до краја уништити.  Биће весело ако сада Иларионова његова либерална Америка прогласи за „трамповца“. А још веселије: ако и њега прогласе за „Путиновог агента“

______________________________________________________________

       СВИ који су против Русије, а последњних година – нарочито против Владимира Путина, Америци су били добри. Добродошли и искористиви.

       Такав је до упада трамповаца у Конгрес САД био и бивши саветник председника Русије – економиста Андреј Иларионов.

       Своје антипутинске позиције и опсервације добро је наплаћивао. Имао је добро плаћено место на Институту „Кејто“. У свим земљама вазалима САД био је радо виђен, а на свим скуповима, где се то од њега очекивало, са задовољством је критиковао земљу у којој се родио и „ауторитарни Путинов режим“ (користио је и израз „Путинова диктатура“).

       Могуће је да ће то чинити и даље, али не више као сарадник „Кејто“ и за његову плату.

       Добио је отказ због онога што је написао поводом америчких председничких избора и упада демонстраната у Конгрес САД. Упркос томе што је поштено изнео свој критички став. У уверењу да је довољно бити у праву и да је исто критиковати Путина и либералну Америку којој се одувек клањао.

       Почело је од тога што је Иларионов 8. јануара написао да „речи Доналда Трампа нису садржале позиве на јуриш на Капитол“.  То је био његов први фаул.

       Други је направио оценивши да стварни победник америчких председничких избора није познат.

       А трећи у тврдњи да „амерички политички систем није одиграо улогу независног арбитра у одређивању квалитета председничких избора“.

       Као да поново критикује Путина, а не дивну Америку, ово последње је још додатно рашчланио:

       „Основну политичку грешку направио је Конгрес САД одбијањем да формира двопартијску комисију за проверу регуларности гласања у спорним државама. Да је Конгрес створио комисију која би мериторно размотрила то питање и на основу утврђених чињеница одлучила о ваљаности резултата гласања у спорним државама – не би било места сумњама грађана САД и независних посматрача. Те сумње не само да нису отклоњене, већ су озбиљно појачане. Утисак је да је Демократској партији било најважније да постигне победу по сваку цену“.

       Ово са Демократском партијом било је десет фаулова одједном!

       Поготово што је Иларионов додао да незадовољни амерички грађани и даље имају право да поводом избора „подносе молбе, демонстрирају и протестују“. И у наставку направио – нових десет, написавши:

       „Кад правни и политички систем одбију да одговоре на друштвене изазове, грађани имају право да замене такав политички режим. За време догађањаа 6. јануара, амерички грађани не само да нису искористили то право, већ нису ни покушали да га остваре. Распрострањене тврдње да се у Сједињеним Државама 6. јануара припремао државни удар не одговарају стварности“.

       За либералну Америку – ово је већ годинама `смртни грех` за сваког Американца. Утолико пре и утолико више за Руса, па макар био и доказани либерал и Путинов проверени критичар.

       Руководство института је 12. јануара започело истрагу о изјавама Иларионова.

       Портпаролка "Кејто" Кори Велен изјавила је да речи економисте Иларионова садрже „теорије завере о изборној 2020. години“ и да су „усмерене на заштиту Трампових присталица које су упали на Капитол“.

       Одмах потом је институт осудио „догађаје у Вашингтону“ и назвао нереде "директним нападом на амерички устав".

       Иларионов је потврдио да више не ради у Институту `Кејто`.

       Навео је да је – када је долазио на институт – добио уверавања да „Кејто“ нема никакву другу позицију „осим заштите индивидуалне слободе“, да поводом свих других питања нема став, а да о тим другим питањима „постоје различити ставови сарадника института на које они имају пуно право“.

       Иларионов је на својој кожи осетио да „Путинова дикатура“ није ни до колена америчкој либералној диктатури.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари