Власник SpaceX Илон Маск предлаже да се на Марсу „упале два патуљаста Сунца“
УВЕРЕН ЈЕ ДА БИ ДВЕ ТЕРМОНУКЛЕАРНЕ ЕКСПЛОЗИЈЕ
НАД ПОЛОВИМА ПЛАНЕТЕ „ЗАВРШИЛЕ ПОСАО“
Илон Маск
- Амерички научник-бизнисмен сматра да је то најбржи начин да се Марсу обезбеде атмосфера и њено загревање што би створило услове за колонизацију Црвене планете
- По његовом мишљењу, све би текло овако: моћне експлозије би претвориле у гас замрзнути угљендиоксид, уследили би згушњавање атмосфере и повећање температуре воде што би створило ефекат „стаклене баште“. А даљем загревању атмосфере Марса допринео би такозвани каскадни ефекат
ОСНИВАЧ и власник америчке компаније SpaceX - Илон Маск - детаљније је образложио сопствену идеју на да се на Марс баце две моћне термонуклеарне бомбе које би, по његовом уверењу, могле променити климу на тој планети толико да би била могућа њена канија колонизација.
Маск чак наглашава: „Да би Црвена планета била подесна за живот људи - над њеним половима треба запалити два пулсирајућа сунца“.
Овај научник и бизнисмен је уверен да би експлозије термонуклеарних бомби над половина Марса над њима створиле два патуљаста аналога Сунца. А то би за кратко време довело до загревања његове атмосфере.
„Гасификација замрзнутог угљендиоксида, са згушњавањем атмосфере и повећања температуре воде направили би ефекат „стаклене баште“. А даљем загревању атмосфере Марса допринео би такозвани каскадни ефекат“ - уверен је Маск.
Он, иначе, не предлаже да експлозије двеју бомби буду изведене на површини планете, па претпоставља да зато не би оставиле озбиљније последице.
Маск признаје да засад не постоје технологије које би омогућиле такве експлозије.
Маск верује да ће за марсијанску „стаклену башту“ - након што термонуклеарне експлозије буду обезбеђене- бити потребно само неколико година.
Он тврди да ће пут до Марса обезбедити ракета коју прави SpaceX, а која неће бити за једнократну употребу.
Последње тестирање те ракете-свемирског брода било је неуспешно, али Маск тврди да ће све бити спремно за 2-3 године и да ће његов „брод“ већ тада моћи да прима путнике за Марс.