Русија прави сопствену свемирску станицу која ће бити и „база за освајање Месеца“

РАДОВИ СТАРТУЈУ 2017, А У ПОЧЕТНОЈ ФАЗИ ЋЕ КОРИСТИТИ МОДУЛЕ

И АПАРАТЕ КОЈИ СУ ПРАВЉЕНИ ЗА РУСКИ СЕГМЕНТ МСС

Међународна свемирска станица

  • Нова станица ће се налазити у геометријски повољном положају са могућношћу проширеног сектора посматрања површине Земље. Са станице ће се видети до 90 одсто територије Русије и арктички шелф, а код МСС тај показатељ не прелази пет одсто

        РУСИЈА ће од 2017. почети са развојем сопствене орбиталне свемирске станице, за то могао би да буде искоришћен део модула који су били предвиђени за руски сегмент Међународне свемирске станице (МСС), пише лист „Комерсант“, позивајући се на извор близак руководству Централног научно-истраживачког института за машиноградњу.

         „Нова станица ће се налазити у геометријски повољном положају са могућношћу проширеног сектора посматрања површине Земље. Са станице ће се видети до 90 одсто територије Русије и арктички шелф, а код МСС тај показатељ не прелази пет одсто“ - истиче саговорник листа.

        Према његовим сазнањима, засад није одређена висина трошкова. У почетној фази, пише лист, планира се коришћење модула и апарата који су прављени за руски сегмент МСС.

        Без обзира на то, према изворима листа, нема говора о превременом прекиду радова на МСС.

        Рад станице омогућиће летелице „Сојуз-МС“ и „Прогрес-МС“, а у периоду 2020-2024. Биће могуће и коришћење енергетског и трансформишућег модула који се користи у лунарном програму“ - прецизирао је извор.

        По речима саговорника листа, један од главних задатака станице биће летачко-конструкторска испитивања средстава лунарне инфраструктуре са људском посадом, то јест она ће се користити као база за даља космичка освајања, пошто се планира да се специјални апарати прво достављају на станицу, а одате на Месец.

        Према писању листа, слање у орбиту руске орбиталне станице је један од кључних предлога у пројекту развоја астронаутике са људским посадама у периоду до 2050. године.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари