Пентагон расписао тендер за програм који ће ловити шта се пише по социјалним мрежама

МОРАЋЕ ДА РАЗУМЕ ФРАНЦУСКИ, УРДУ, ПЕРСИЈСКИ, АРАПСКИ, КОРЕЈСКИ, ПУШТУ И РУСКИ - ЧАК И СЛЕНГ

  • Тендерским условима се од будућег програма фактички тражи да аутоматски и самостално процењује „да ли се на неку групу људи може извршити утицај“. Другим речима: која категорија људи је склона прихватању којих утицаја...

        АМЕРИЧКИ војни врх тражи израду специјалног компјутерског програма који би био у стању да „шпијунира“ шта ко пише по социјалним мрежама и да прикупљени „материјал“ анализира.

        И то: на више различитих језика.

        Пентагон је већ расписао тендер за тај пројекат, са прецизираним условима и захтевима за добијање посла.

        Тендерски услови су већ на званичном сајту Министарства одбране САД.        

        Основни захтев је: „Програм мора обезбедити превођење на енглески језик текстуалних и аудио-порука из социјалних мрежа. Превођење мора бити обезбеђено са седам језика: арапског, корејског, пушту, руског, урду, персијског и француског.

        Пентагон поставља и услов да програм буде у стању да анализира и разврстава кориснике социјалних мрежа преко преслушавања разговора, разлика у писању (на побројаним језицима), коришћењу сленга и симбола „аутоматски процењује да ли је објављено по социјалним мрежама „негативно, неутрално или позитивно“

        Пентагон фактички тражи компанију која ће бити у стању да развије вештачку интелигенцију која ће бити у стању да обави постављени задатак у битним социјалним мрежама које користе побројане језике.

        Од будућег програма фактички тражи да аутоматски и самостално процењује „да ли се на неку групу људи може извршити утицај“. Другим речима: која категорија људи је склона прихватању којих утицаја...

        Пентагон уопште не крије да ће му нови програм служити за „чешљање“ светских социјалних мрежа.

        Зато ће морати да буде у стању да „лови“ и граматичке финесе, реченичке обрте и фразе, да „разуме“ и скраћенице и пиктограме. Чак и да разуме сленг у свим побројаним земљама.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари