Северна Кореја располаже ракетом којом може гађати и Вашингтон
ХИСТЕРИЈА И НЕМОЋНИ БЕС БЕЛЕ КУЋЕ И ПЕНТАГОНА НИСУ НИМАЛО СЛУЧАЈНИ
Hwasong 15
- Hwasong 15 - по проценама - може да прелети минимум 10-10,5 хиљада километара, а максимум - 13.000 километара. Ово подразумева да добацује макар до линије Детроит-Оклахома Сити. А вероватније је да „покрива“ целу територију САД - све до Атлантика
- Амерички војни експерти су већ проценили да Hwasong 15 реално угрожава цео низ стратешких и војних објеката САД, укључујући и базу Китсап у држави Вашингтон у којој се налази половина подморница класе „Охајо“, а и све остале базе пацифичке флоте САД (заједно са Сан Дијегом)
- Дохватљива мета су за Пјонгјанг и све три америчке базе са шахтним интерконтиненталним ракетама Minuteman III. Налазе се у државама Вајоминг, Монтана и Северна Дакота
AМЕРИКАНЦИ хистерично траже да Северној Кореји буде одузето право гласа у Уједињеним нацијама и да све земље прекину сваки однос са Пјонгјангом.
Откуд оваква и оволика дрека?
Питање је на месту иако је свима унапред јасно да је Белу кућу и Пентагон узбунила и успаничила последња успешна ракетна проба Северне Кореје која је показала да она већ располаже балистичком ракетом која је у стању да велику нуклеарну бомбу донесе до било које тачке на западној половини територије САД, а вероватно и до Вашингтона и Њујорка.
Та ракета је лансирана 29. новембра у 2:47 по локалном времену (у 20:17 по средњеевропском). Њен лет је потрајао око 50 минута.
Оружане снаге Јужне Кореје објавиле су да се била подигла на 4.500 километара и да је прелетела око 960 километара.
Првобитне процене су биле да се ради о тестирању већ познате ракете Hwasong 14. Међутим, одмах је било јасно да се ради о ракети већих могућности.
Пјонгјанг је потом објавио да је то била „ракета новог типа Hwasong 15“ која у стању да носи тешку нуклеарну главу и да удари по било ком делу континенталне Америке.
Претходни модел - Hwasong 14 - тестиран је 4. и 28-ог јула ове године.
Та ракета се већ у првом покушају подигла на 2.800 километара висине и прелетела 933 километра.
То је значило да би та иста ракета - да је била лансирана под оптималним углом - најмање 5.600, а можда и свих 8.000 километара. А то би било довољно да угрози Аљаску и Хаваје. Вероватно и Сијетл.
Зато су летос на Хавајима испровераване сирене за узбуну. Први пут од времена Хладног рата.
А шта реално може Hwasong 15?
Та ракета - по проценама - може да прелети минимум 10-10,5 хиљада километара, а максимум - 13.000 километара. Ово подразумева да добацује макар до линије Детроит-Оклахома Сити. А вероватније је да „покрива“ целу територију САД - све до Атлантика.
Амерички војни експерти су већ проценили да Hwasong 15 реално угрожава цео низ стратешких и војних објеката САД, укључујући и базу Китсап у држави Вашингтон у којој се налази половина подморница класе „Охајо“, а и све остале базе пацифичке флоте САД (заједно са Сан Дијегом).
Дохватљива мета су за Пјонгјанг и све три америчке базе са шахтним интерконтиненталним ракетама Minuteman III. Налазе се у државама Вајоминг, Монтана и Северна Дакота.
Ово значи да Северна Кореја полако постаје способна да удара не само по великим западним америчким градовима него и по стратешким нуклеарним снагама САД...
Отуда и паника. И хистерија, са уверавањем других земаља да и њих угрожава оно што може бити претња Сједињеним Државама...