КОШТУНИЦА: Никако у ЕУ, па да Србија поврати своју душу и слободу
ПРЕДСЕДНИЧКИ КАНДИДАТ ДСС ТВРДИ ДА ЈЕ
ПОЛИТИЧКА НЕУТРАЛНОСТ „ДРУГО ИМЕ ЗА РАЗВОЈ“
ЛИДЕР Демократске странке Србије Војислав Коштуница поручио је да је политичка неутралност друго име за развој Србије и да она не треба да постане члан ниједног политичког савеза, па ни Европске уније, али да са свима треба да сарађује.
Коштуница је окупљенима у парку у Звездарској шуми поновио да Србија не треба да постане чланица ЕУ и да он не говори у негативном односу о Унији, већ о потреби да Србија „дише пуним плућима и поврати своју душу“.
„И то је најбољи начин кроз политичку неутралност да се и развој Србије омогући и да она буде слободна“, истакао је Коштуница.
Лидер ДСС, који је и кандидат те странке за председника Србије, рекао да потврда тога да Србија може да живи без ЕУ није само у пароли или, како је рекао „догми да ЕУ нема алтернативу“, већ то да многи од проблема могу да се решавају без Уније.
„Србија треба да се развија без чланства у ЕУ и да редефинише своје односе са Унијом, јер је у протекле четири године трпела грдне штете од европских интеграција, било да је реч о територијалном интегритету, кроз насртај Брисела на Косово и Метохију од 2008. године, кроз даље покушаје Брисела да изнутра разграђује Србију - противуставни статут Војводине…“, поручио је Коштуница.
Према његовим речима, још једна претећа опасност од чланства у ЕУ је та што ће Србија пре уласка у Унију морати да уђе и у НАТО, као што су то учиниле све чланице од 2004. године.
„Србија треба да се окрене себи да се развија слободно водећи рачуна о својим интересима“, казао је Коштуница и додао да та странка не нуди празна обећања, већ решења проблема који су могући, реални и оствариви.
У Звездарској шуми, предстатављајући програм ДСС за екологију на нивоу града Београда, кандидат ДСС за градоначелника Александар Поповић рекао је да ће та странка направити катастар свих шума, изворишта и загађивача у Београду, као и Фонд за заштиту животне средине.
Он је поручио да ће ДСС, уколико дође на власт, отпочети и решавање проблема отпадних вода у Београду и додао да је за тај пројекат потребно 400 милиона евра.