Монтенегро одликовао Лајчака, а Подгорица добила - Словачку улицу
ОВАЈ СЛОВАК ЈЕ ЗА АМЕРИКАНЦЕ ПОВОДОМ СРБА И СРБИЈЕ
ОДИГРАО ЈЕДНУ ОД НАЈПОДМУКЛИЈИХ УЛОГА
Лајчак и Вујановић
ПРЕДСЕДНИК Црне Горе Филип Вујановић уручио је данас министру спољних послова Словачке Мирославу Лајчаку орден Црногорске велике звезде и поручио да је Лајчак веома заслужан за, како је оценио, квалитетан ниво међудржавних односа Црне Горе и Словачке.
Словачки дневни лист SME пренео је да је приликом јучерашњег сусрета Лајчака са градоначелником Подгорице Славољубом Стијеповићем једна од улица у Подгорици названа Словачка улица.
Захваљујући се на ордену, Лајчак је честитао десетогодишњицу од проглашења независности Црне Горе и поручио да та земља може да буде поносна на достигнућа у протеклој деценији, пренео је РТЦГ.
Лајчак, који је током 2006. године био изасланик Европске уније за спровођење референдума за независност Црне Горе, нагласио је успех у европским и евроатланским интеграцијама и укупан развој Црне Горе.
Вујановићев кабинет саопштио је да су црногорски председник и Лајчак на састанку заједнички констатовали да, како су навели, „две пријатељске и блиске државе у свим областима остварују висок ниво сарадње“.
„Словачка Република у континуитету снажно подржава европске и евроатлантске интеграције Црне Горе. Та подршка је значајно допринела квалитетној динамици европских интеграција, позиву и потписаном протоколу за приступ Црне Горе NATO-у“, додаје се у саопштењу.
Од 2003. године Словачка је реализовала тринаест развојних пројеката у Црној Гори, а закључени су бројни међудржавни споразуми који, наводи РТЦГ, обезбеђују квалитетну сарадњу у свим областима.
Танјуг




















