ПОПОВИЋ: Расписати локалне изборе, оживети Трепчу
Потпредседник ДСС на представљању економског програма странке у Косовској Митровици
* Неодржавање локалних избора на КиМ значило би гашење српских институција у јужној српској покрајини и тиме би био заокружен процес независности лажне државе Косово, рекао је Ненад Поповић
* Држава мора, нагласио је, да учини све да обезбеди економске предуслове за заустављање исељавања и повратак припадника српске заједнице на Косово и Метохију
* Као главне мере за постизање тог циља, ДСС предлаже улагање у ревитализацију Трепче, давање посебних олакшица за инвеститоре који улажу на Косово, покретање подстицајних програма за развој малих и средњих предузећа и развој путне инфраструктуре који би обезбедио да привреда Покрајине буде што више укључена у привредне токове Србије
ПОТПРЕДСЕДНИК Демократске странке Србије Ненад Поповић рекао је да је од „највеће важности“ да Србија одржи локалне изборе на Косову и Метохији упркос притисцима Европске уније.
„Неодржавање локалних избора на КиМ значило би гашење српских институција у јужној српској покрајини и тиме би био заокружен процес независности лажне државе Косово“, рекао је Поповић на представљању економског програма ДСС у Косовској Митровици.
Потпредседник ДСС је навео да би Србија била много способнија да брани државне и националне интересе на Косову када би била политички неутрална, јер тада не би била у обавези да испуњава сваки захтев Европске уније.
Поповић је на представљању документа под називом „Програм развоја Србије од 2012. до 2017. године“ истакао да су два главна циља тог документа решавање проблема незапослености и неликвидности домаће привреде.
Према његовим речима, неопходно је оснивање развојне банке која би помогла привреди средњерочним и дугорочним кредитима, као и формирање интервентног фонда за помоћ великим привредним системима захваћеним кризом.
„Развој великих привредних система истовремено обезбеђује развој целокупне привреде Србије јер крупна производња везује за себе велики број малих и средњих предузећа“, навео је Поповић.
Додао је да је неопходно оснивање извозне банке која би пружала директне подстицаје домаћим предузећима за извоз на тржиште Русије и ЕУ.
Посебан део економског програма ДСС посвећен је одрживом економском развоју српске заједнице на Косову и Метохији који, према програму, „мора да буде подржан од стране државе и њених органа“.
„Држава мора да учини све да обезбеди економске предуслове за заустављање исељавања и повратак припадника српске заједнице на Косово и Метохију“, навео је Поповић.
Као главне мере за постизање тог циља, ДСС предлаже улагање у ревитализацију Трепче, давање посебних олакшица за инвеститоре који улажу на Косово, покретање подстицајних програма за развој малих и средњих предузећа, као и развој путне инфраструктуре који би обезбедио да привреда Покрајине буде што више укључена у привредне токове Србије.
У програму је посебно истакнут значај обезбеђивања пуне заштите имовине грађана, предузећа и државе Србије од „бесправног коришћења и нелегалне приватизације од стране нелегалних органа власти“ на Косову.