У Црно море ушао амерички ракетни разарач, за њим долазе два француска ратна брода

NATO ФОРМИРА - ПРВИ ПУТ ОД 2008. - ФОРМАЦИЈУ РАТНИХ БРОДОВА

УЗ ЈУЖНЕ ГРАНИЦЕ РУСИЈЕ

  • У Црно море само што је ушао амерички ракетни разарач „Доналд Кук“, опремљен противракетним системом „Иџис“. Њему 11. априла треба да се придружи и велики француски „Dupuy de Lome“ извиђачки брод. А одмах потом и један француски ракетни разарач“
  • Министарство одбране РФ: NATO има два циља - пружа моралну подршку властима у Кијеву и демонстрира силу према Русији у функцији њеног обуздавања. Одвојени циљ је - прикупљање података о обавештајних података о ономе што Оружане снаге Русије чине на Криму и у областима око Украјине
  • Руски војни експерт Игор КОРОТЧЕНКО: То је повод за Русију да ојача своју војно-поморску инфраструктуру у Црном мору путем додатног размештања обалских противбродских мобилних система „Бастион“ с противбродским ракетама „Јахонт“
  • Осим тога, по његовом мишљењу, на кримским војним аеродромима треба разместити тактичке бомбардере Су-34 и стратешке бомбардере Ту-22М3 и убрзати градњу нових подморница и фрегата

         NATO форсирано повећава своје војно присуство у Црном мору и око њега - објавило је руско Министарство одбране.

         И прецизирало: „У Црно море само што је ушао амерички ракетни разарач „Доналд Кук“, опремљен противракетним системом „Иџис“. Њему 11. априла треба да се придружи и велики француски „Dupuy de Lome“ извиђачки брод. А одмах потом и један француски ракетни разарач“.

         Руско министарство је закључило: „С обизром да се у југозападном делу Црног мора од краја марта налази и француски спасилачки „Ализе“ - први пут се, још од 2008. године, уз поморске границе Русије формира војно-поморска група бродова NATO. Алијанса више и не покушава да тврди да су упловљавања све нових бродова била „унапред планирана“. Сада већ отворено признају да су све те „посете“ директно повезане са догашајима у Украјини. NATO при том има два циља - пружа моралну подршку властима у Кијеву и демонстрира силу према Русији у функцији њеног обуздавања. Одвојени циљ је - прикупљање података о обавештајних података о ономе што Оружане снаге Русије чине на Криму и у областима око Украјине. Реч је, дакле, и о радио-техничкој шпијунажи против Оружаних снага Русије“.

         Почев од фебруара, амерички војни бродови су непрекидно у Црном мору. Чим један оде, појави се други.

         „Доналд Кук“ ће бити први од четири америчка ратна брода који че чинити ударни елемент прве фазе система противракетне одбране у Европи. Наоружан је ракетама SM-3 које су у стању да уништавају и у простору изван Земљине атмосфере.

„Доналд Кук“

         Овај разарач први треба да буде „увезан у сустем“ са радарском станицом у Турској и лансирним рампама за ракете „Иџис“ које се граде у Румунији и треба да буду спремне до 2018. године.

         Шта поводом свег чини, односно - шта ће чинити Русија?

         Улазак новог разарача Ратне морнарице САД у Црно море могао би бити повод за размештање борбених авиона на Криму, укључујући бомбардере Ту-22М3, и убрзавање производње нових подморница и фрегата, изјавио је главни уредник руског часописа „Национална одбрана“ Игор Коротченко.

         „С практичног аспекта - то је повод за Русију да ојача своју војно-поморску инфраструктуру у Црном мору путем додатног размештања обалских противбродских мобилних система „Бастион“ с противбродским ракетама „Јахонт“ - истакао је Коротченко.

         Осим тога, по његовом мишљењу, на кримским војним аеродромима треба разместити тактичке бомбардере Су-34 и стратешке бомбардере Ту-22М3.

         „Такође, Русија треба пажљиво да прати кораке САД у Црном мору, а за шта је потребно ојачати систем контроле и извиђања патролне и поморске авијације. Такве могућности Русија има и користе се за праћење војних активности у различитим регионима Светског океана“ - рекао је он.

         По Коротченковом мишљењу, потребно је убрзати увођење у састав Црноморске флоте 6 нових фрегата и 6 нових дизел-електричних подморница. Такво појачање предвиђено је плановима програма државног наоружања до 2020. године, уједињена бородоградилишна корпорација има могућности да убрза радове на изградњи нових бродова и подморница, сматра овај стручњак.

         „Те мере ће омогућити да се неутралишу како постојеће, тако и потенцијалне претње, које могу постати актуелне за Русију у овом региону услед активности САД у правцу ескалације напетости, укључујући улазак у Црно море разарача, који носе непосредну опасност за функционисање стратешких нуклеарних снага Русије“ - истиче Коротченко.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари