КОШТУНИЦА: Уласком у ЕУ Србија би себе увела у својеврсну изолацију

ЛИДЕР ДСС У НИШУ ПОНОВО ЗАТРАЖИО РЕФЕРЕНДУИМ О ПРЕКИДУ „ЕВРОПСКИХ ИНТЕГРАЦИЈА”

  • САМАРЏИЋ: Однос ЕУ према Србији узрочник је кризе у земљи и зато је Србија данас полуколонијална и вазална држава

         ПРЕДСЕДНИК Демократске странке Србије (Д С С) Војислав Коштуница рекао је вечерас у Нишу да је 2015. неопходно изјашњавање грађана Србије на референдуму о прекиду европских интеграција и да је потребна најшира национална дебата како Србија не би завршила на беспућу тих интеграција.

         На трибини је представљена његова књига „Политичка неутралност или Европска унија”, а Коштуница је рекао да је управо „изолационизам везивање за један савез држава и да је изолација Србије у европским интеграцијама”.

         Супротно званичном ставу „да ЕУ нема алтернативу”, Коштуница је на трибини рекао да је управо чланством у ЕУ угрожена будућност Србије.

         Коштуница је, подсетио на искуства прошлости када се говорило о једином путу (период комунизма) и подсетио и на негативна искуства са интеграцијама (југословенским).

         Он је објаснио да се не залаже за прекид сарадње са државама чланицама ЕУ и другим државама, али да та сарадња мора бити сагласна интересима сопствене земље и да Србија не треба да се обавезује чланством ни према ЕУ, ни према другим савезима држава.

         Коштуница је напоменуо да су преговори са ЕУ почели 2005. године у коректној атмосфери, али да је 2008. признавањем једностраног и противрправног проглашења косовске независности ЕУ „злоупотребила поверење” у односима са Србијом.

         Коштуница је рекао да је у књизи објаснио зашто сматра да чланство у ЕУ угрожава будућност Србије.

         Потпредседник ДСС Слободан Самардзић говорио је зашто је однос ЕУ према Србији узрочник кризе у земљи и зашто је „Србија данас полуколонијална и вазална држава”.

         Новинар и публициста Миливоје Глишић, говорећи о књизи, заложио се да Србија размисли којим путем треба ићи.

         Трибина је одржана у Светосавском дому, а књигу је издао Фонд „Слободана Јовановић”.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари