ДВЕРИ: Окретање Евроазијској унији, ништа стратешко не продавати странцима
ПОКРЕТ ТРАЖИ ПРЕКИД ОДНОСА СА ММФ, НОВО ОПОРЕЗИВАЊЕ БАНАКА
И ЗАШТИТУ ПРЕЗАДУЖЕНИХ ПОРОДИЦА
ДВЕРИ су представиле свој нови предизборни програм „ДВЕРИ 2014“ за који тврде да доноси револуционарни заокрет као једину шансу за економски спас Србије.
О новом програму су на конференцији за медије говорили чланови Економског Савета Покрета Двери: Данило Тврдишић, мр Предраг Митровић и Александар Танасковић, уз присуство чланова Старешинства и Управе Руководства Покрета Драгана Весовића и Бошка Обрадовића.
Покрет Двери је на овај начин започео предизборну кампању за 2014. годину, симболично кренувши из Чачка, где је на ђурђевданским изборима 2012. године остварен најбољи изборни резултат Двери на републичким изборима - 13 одсто гласова.
Како је речено на конференцији, једино решење за економски спас Србије је револуционарни заокрет у вођењу економске политике. Двери се залажу за радикална решења која једино могу зауставити банкрот државе и спасити домаћу привреду. То су, између осталих, следеће мере:
- Прекид даљег задуживања државе и сарадње са ММФ-ом
- Напуштање CEFTA-споразума и искључиво само српски економски интерес
- Замена увоза домаћом производњом где год је то могуће и царинске баријере за стране производе који се могу производити у Србији
- Додатно опорезивања банака и формирање Развојне банке Србије
- Строго контролисана примарна емисија новца за капитална државна улагања и подршку покретању домаће производње
- Обнова ЗОП-а (Завода за обрачун и плаћања)
- Закон о испитивању порекла имовине свих политичара и тајкуна од 1989. до данас и одузимање имовине стечене криминалом и корупцијом
- Забрана продаје странцима у већинско власништво јавних предузећа, пољопривредног земљишта, извора пијаће воде, бања, рудника, речних токова...
- Закон о заштити презадужених породица
- Евроазијске интеграције: на руској и источној страни света данас се налази много веће тржиште, за нас отвореније (у случају Русије 99% домаћих производа извозимо без царине), тамо се праве нови инвестициони фондови, могу добити повољнији кредити и очекивати већа економска сарадња.