Два и по месеца до Трамповог преузимања власти могу бити мрачан и опасан период

ТРАМПИСТИ ЗАЗИРУ ДА СЕ БАЈДЕН УБРЗО МОЖЕ ПОВУЋИ И ПРЕПУСТИТИ БЕЛУ КУЋУ КАМАЛИ ХАРИС

* Америчка „дубока држава“ превише активно се опоравља након Трамповог нокдауна. Бајден себе опет приказује као неадекватног. Његова шетња по песку Делавера поново је покренула гласине о лошем здрављу, иако је прошле недеље сијао после пораза Харис

* Џамал ​​Симонс, бивши Камалин директор за контакте са јавношћу, рекао је CNN да Бајден мора да оде за опште добро. У изјаву је спаковао главну ствар: да ће тај маневар ослободити Харис обавезе да надгледа транзицију власти након свог пораза

* По закону, потпредседник САД треба да потврди резултате избора, а сви се добро сећају како се то замало завршило за Мајка Пенса. Такође: и да је то било: 6. јануара. Другим речима, deep state најављује да све може поновити – буде ли потребно. А то је већ спремност да се тај датум у ​​америчку историју упише не црном, већ црвеном бојом.

* Није случајно што Трампова резиденција Мар-а-Лаго сада изгледа као опкољена тврђава. Са полицијским кулама, снајперистима, хеликоптерима и патролним чамцима. Републиканац и не покушава да је напусти. Јер, већ је преживео два атентата. А они могу опет покушати

__________________________________________________________

           Аутор: Валентин БОГДАНОВ

           ПЕТ дана пре председничких избора у САД, на митингу у Пенсилванији, обични Трампов присталица поверио ми је једну од верзија које су тада међу њима кружиле о развоју догађаја у случају победе републиканаца.

           Многи Трамписти су тада били уверени да ће Бајден, ако Харис изгуби, поднети оставку како би она аутоматски постала председник државе.

           Пет дана након избора, теорија завере се претворила у самоиспуњавајуће пророчанство.

           Разговор са митинга, од речи до речи је емисији State of the Union на либералном Си-Ен-Ену поновио Џамал ​​Симонс, бивши Камалин директор за контакте са јавношћу.

           Додуше, све је изувијао. Као, Бајден мора да оде за опште добро. Устврдио је да ће Камалин чак и кратак боравак на врху власти сваку следећу даму ослободити историјског терета (или, за сада, проклетства) борбе да постане први шеф државе.

           У све ово, Симонс је спаковао главну ствар: тај лукави маневар ће ослободити Харис обавезе да надгледа транзицију власти након свог пораза.

           По закону, потпредседник САД треба да потврди резултате избора, а сви се добро сећају како се то замало завршило за Мајка Пенса. Такође: и да је то било: 6. јануара.

           Другим речима, deep state врло непрозирно најављује да све може поновити – буде ли потребно. А то је већ спремност да се тај датум у ​​америчку историју упише не црном, већ црвеном бојом.

           На први поглед делује апсурдно, али америчка „дубока држава“ почела је превише активно да се опоравља након Трамповог нокдауна.

           Бајден је поново почео да себе приказује као неадекватног. Његова шетња по песку Делавера поново је покренула гласине о лошем здрављу, иако је прошле недеље сијао после пораза Харис.

           У пуном је замаху и покретна трака цурења свега и свачега у медије. Да би се информативни простор САД минирао пре него што Трамп уђе у оперативни простор власти.

           Успели су да му удаве први мандат у вашингтонској мочвари - сада покушавају да удаве и други.

           Туку га са обе руке. Пласирају хорор приче о неминовним Трамповим чисткама, тврде да је републикански ГУЛАГ је спреман, чак објављују спискове. И то упркос чињеници да је и сам 47. председник Сједињених Држава наговестио да је спреман да помилује Хантера Бајдена.

           Прогон неистомишљеника је омиљена забава америчких либерала. Само први корак треба да направи Трамп.

           На спољном ободу је Украјина. Глобалисти виде крах украјинског пројекта као претњу свом целом моделу, па делују кроз „разговор са Путином“, који је измислио Washington Post, или „мировне планове“ које је лансирао Wall Street Journal, стављајући Трампу у уста туђе речи.

           У суштини постоје две стратегије: или не сметати Трампу да заиста почне да преговара, или га активно ометати. Судећи по понашању кијевских послушника и европских потчињених Америци, изабрали су ово друго.

           То само по себи чини преостала два и по месеца до Трамповог преузимања дужности мрачним и опасним периодом.

           И за светску безбедност и за његову личну.

           Није случајно што његова резуденција Мар-а-Лаго сада изгледа као опкољена тврђава. Са полицијским кулама, снајперистима, хеликоптерима и патролним чамцима.

            Републиканац и не покушава да је напусти. Јер, већ је преживео два атентата. А они могу опет покушати.


 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари