Варшавски пакт сада би прославио седамдесети рођендан

ФОРМИРАН 14. МАЈА 1955. РАДИ ПАРИРАЊА НАТО - ЗАПАДНОМ РАТНОМ МОНСТРУМУ

* Први командант уједињених оружаних снага држава Варшавског пакта био је маршал Совјетског Савеза Иван Коњев. Зато су потенцијални нерпијатељи подвили реп. Плашили су се совјетских генерала, потпуно свесни да они који су разбили фашистичку Немачку могу то да понове и са НАТО

* У моменту његове највеће моћи, бројно стање армија Варшавског пакта било је 7,5 милиона људи, а тенковске снаге бројиле су 60.000 борбених возила. Уведени су јединствени војни стандарди. Армије држава чланица биле су опремљене најсавременијим наоружањем

* Године 1979. године био је формиран систем радио електронског извиђања који је објединио средства осам држава на копну и у космосу... Кроз коју годину су се СССР-у догодили Михаил Горбачов и „перестројка“...  

_____________________________________________________________

            ОДМАХ након завршетка Другог светког рата, 12 веома демократичних и веоома «мирољубивих» западних држава, смислило је себи непријатеља и одлучило да му супротстави ратног монструма.

            Мрачну, агресивну и монструозну структуру.

            Након две године већ је било 14 држава чланица, а након протока још једне године — 15. И монструм је кренуо на Исток. Према границама СССР и границама његових савезника. Хоботница је названа НАТО.

            Пре 70 година, 14. маја 1955, као одговор на ову нескривену агресију била је формирана коалиција у Источној Европи која је добила назив «Организација Варшавског пакта».

            Говоримо и пишемо онако како јесте.  

            Споразум је био потписан у Варшави. Као одговор на формирање блока НАТО.

            Отад су државе чланице могле размењивати информације, изводити заједничке војне операције, извиђати и бити у обавези да у случају агресије споља помажу једна другу.

            Организација Варшавског пакта чувала је баланс силе у свету све до распада СССР.

            Како пише агенција РИА Новости, први командант уједињених оружаних снага држава Варшавског пакта био је маршал Совјетског Савеза Иван Коњев. Зато су потенцијални нерпијатељи подвили реп. Плашили су се совјетских генерала, потпуно свесни да они који су разбили фашистичку Немачку могу то да понове и са НАТО, пишу РИА Новости.   

            И били су у праву. Захваљујући Совјетком Савезу ојачане су оружане снаге држава Варшавског пакта, а привреда држава социјалистичког блока је расла.

            У моменту своје највеће моћи, бројно стање армија Варшавског пакта било је 7,5 милиона људи, а тенковске снаге бројиле су 60.000 борбених возила.

            Редовно су одржавани маневри огромних размера. Уведени су јединствени војни стандарди. Армије држава чланица биле су опремљене најсавременијим наоружањем.

            Године 1979. године био је формиран систем радио електронског извиђања који је објединио средства осам држава на копну и у космосу.              

            Затим су се догодили Горбачов, перестројка и разбијање СССР. Споразум о оснивању Варшавског пакта раскинут је 1. јула 1991. године.  

            Мултиполарни свет је уништен. НАТО, наоружан до зуба, кренуо је даље на Исток и приближио се руским границама.   

            Принуђени смо да се и дан данас томе супротстављамо…  

            Линк прилога: https://vkvideo.ru/video-99173315_456268134

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари