WikiLeaks: Хакери CIA имају дипломатске пасоше, а централа за Европу им је у Франкфурту

АМЕРИКАНЦИ ТВРДЕ ДА СУ ЏУЛИЈАН АСАНЖ И ЊЕГОВ САЈТ ПОВЕЗАНИ СА РУСИЈОМ

  • WikiLeaks указује да је CIA користила и пројекат Umbrage преко којег је формирала огромну „библиотеку офанзивних технологија на бази компјутерскх вируса направљених у другим земљама, укључујући и Русију
  • Уз помоћ Umbrage CIA-хакери су могли да опонашају „рукопис” других хакера и да изводе операције под „туђим заставама” јер су имали и имају на располагању „неколико стотина милиона страница кодова”

          АМЕРИЧКИ медији пишу да су обавештајне службе САД знале да је дошло до упада у компјутерски систем CIA.

          А управо тај упад је омогућио WikiLeaks да се домогне „мноштва тајних података” главне америчке шпијунске мреже.     

          WikiLeaks је већ објавио првих 8700 од тих докумената, који су чувани у „унутрашњој компјутерској мрежи центра за сајбер-шпијунажу у Ленглију. Међутим, то је тек 1 одсто онога чиме сатјт Џулијана Асанжа реално располаже.

          WikiLeaks је, иначе, објавио „материјал” у којем је и пет фајлова под називом „Џепни Путин” (PocketPutin).

          Четири од њих су програми за сервере, а Асанжов сајт тврди:

          „CIA има пет скривених тест-сервера за прислушкивање. Управо они носе име PocketРutin. У тој мрежи су и популарни Skype или WhatsApp који `купе` аудио и видео садржаје и шаљу их на  HTTP-сервер.

          WikiLeaks наглашава да није јасно шта је америчка шпијунажа ловила преко „Џепног Путина” и због чега је употребила име руског лидера. Једно је ипак сигурно: сербери су коришћени за прислушкивање.    

          Објављени документи су додатно осветлили америчку глобалну сајбершпијунажу.

          WikiLeaks тврди да је CIA користила и свој пројекат Umbrage преко којег је формирала огромну „библиотеку офанзивних технологија на бази компјутерскх вируса направљених у другим земљама, укључујући и Русију.

          Ово је само на први поглед безазлено.

          Уз помоћ Umbrage CIA-хакери су могли да опонашају „рукопис” других хакера и да изводе операције под „туђим заставама” јер су имали и имају на располагању „неколико стотина милиона страница кодова”.

          Како се и могло претпостављати, CIA није само колекционар већ и произвођач компјутерских вируса. Зато има цело одељење које ради на „штетном софтберу” искључиво за продукцију Apple.

          Апарати iPhone су за шпијунжу САД посебно важни јер су веома популарни међу политичарима, дипломатама и бизнисменима.

          Према објављеним документима, амерички конзулат у Франкфурту на Мајни је хакерски центар CIA  под чијом су јурисдикцијом Европа, Блиски Исток и Африка.

          WikiLeaks указује да сајбер-агенти CIA имају дипломатске пасоше и да су деловали под кровом Стејт департмана.

          Американци су одмах кренули да тврде да је Асанж повезан са специјалним службама Русије.

          Најгласнији је био сенатор Џон Мекејн: „Не могу да тврдим да је баш тако, али је очито да је WikiLeaks повезан са Русијом”.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари