Планета без и једног испаљеног метка остала без 160 милиона жена

Демографи упозоравају да човечанству прети опасност погубнија од глобалног отопљавања

  • У свету  се већ – на сваких сто девојчица – рађа 104-106 дечака. У Индији и Вијетнаму је ситуација још неповољнија јер је у тим земљама однос 100-112. А у Кини још гора јер је њен суоднос 100-120
  • Главни проблем је у томе – показала су истраживања – што се многе породице широм света одлучују за абортус чим сазнају пол своје будуће бебе!
  • Међу `најугроженије нације` сврстане и Грузија, Србија, БиХ и Азербејџан
  • Прогнозира се да  ће мањак жена и у многим неисламским земљама довести до увођења многоженства (полигамије) и `мушких миграција` широм планете

          ВОДЕЋИ светски демографи упозорили су да човечанству прети опасност која ће бити погубнија од глобалног отопљавања. Саопштили су: да ће се број одраслих жена у наредних 50 година непрекидно смањивати – упркос томе што се на планети већ родио њен 7-милијардити становник – а самим тим број новорођених и укупно живих.

          Чак су упозорили да ће на планети појавити специфична нација - `нација самаца` и да ће се број људи одсад па надаље стално смањивати. А своја предвиђања засновали на бројкама које не обећавају ништа добро.

          Утврдили су, наиме, да се у свету  већ – на сваких сто девојчица – рађа 104-106 дечака. Да је, на пример у Индији и Вијетнаму, ситуација још неповољнија јер је у тим земљама однос 100-112. А у Кини још гора јер је њен суоднос 100-120.

          Међу `најугроженије нације` сврстали су још: Грузију, Србију, БиХ и Азербејџан.

          Проблем је такав – наглашавају – да ће последице бити драматичне чак и уколико би, неким чудом, кроз десет година опет почео да се једнак број дечака и девојчица. Јер, мушки део човечанства би и у том случају био суочен са проблемом `недостатка жена`, па би многи морали да траже старије партнерке, нарастајући број самаца постао би `прави потрес за многе земље`.

          Овај све већи и све глобалнији проблем први пут је уочен 1990. и обрађен у научној студији под насловом „Свету недостаје више од сто милиона жена“, чији аутор је био индијски нобеловац Амартија Сен. Демографи тврде да су њихова најновија истраживања показала да  је `дефицит жена` сада премашио 160 милиона и да се даље повећава!

          Главни проблем је у том – показала су такође та истраживања – што се многе породице широм света одлучују за абортус чим сазнају пол своје будуће бебе!

          Прогнозирају да мањак жена и у многим неисламским земљама довести до увођења многоженства (полигамије) и `мушких миграција` широм планете.      

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари