Пентагон се спрема за сајбер нападе на Русију, Кину и Иран
БРОЈ ВОЈНИХ „КОМПЈУТЕРСКИХ СПЕЦИЈАЛАЦА“
АМЕРИКАНЦИ ЋЕ ПОВЕЋАТИ СА 900 ДО БЕЗМАЛО 5.000
- Како је објавио Вашингтон Пост, биће формиране јединице три типа: за заштиту националних компјутерских ресурса и комуникација, снаге сајбер-заштите и „борбене снаге“ у чијој надлежности ће бити офанзивне сајбер-акције изван граница САД
- Руски председник Владимир Путин прошле недеље је од Федералне службе безбедности (ФСБ) затражио да се појачано бави питањима компјутерске безбедности и осујећивања сајбер напада
ПЕНТАГОН ће у наредном периоду упетостручити број сарадника који се баве сајбер безбедношћу.
При одабиру кадрова водиће се рачуна и о њиховим будућим задацима. А међу главним задацима америчких сајбер јединица биће: заштита сајтова и мреже самог Пентагона, инфраструктурних и енергетских компјутерских ресурса САД.
Унутар сајбер јединица САД постојаће и елитна формација која ће се припремати да атакује у интернету - добије ли задатак - „потенцијалне непријатеље“ Русију, Кину и Иран.
Како је објавио Вашингтон Пост, број „компјутерских специјалаца“ Пентагон ће повећати са 900 до безмало 5.000. При том ће бити формиране јединице три типа: за заштиту националних компјутерских ресурса и комуникација, снаге сајбер-заштите и „борбене снаге“ у чијој надлежности ће бити офанзивне сајбер-акције изван граница САД.
За сваку земљу која буде третирана као „потенцијални непријате“ биће задужена „посебна група компјутерских командоса“. Ово значи: да ће постојати и функционисати посебне групе (одреди) за Русију, Кину и Иран.
Руски председник Владимир Путин прошле недеље је од Федералне службе безбедности (ФСБ) затражио да се појачано бави „питањима компјутерске безбедности и осујећивања сајбер напада“.
Унутар овога: да разради методе благовременог откривања хакерских напада, њиховог предупређивања и елиминисања.