Дође ли до рата са Северном Корејом - Сеул ће бити први на удару

КИНА И РУСИЈА СЕ У НОВИКОРЕЈСКИ РАТНАЈВЕРОВАТНИЈЕ НЕ БИ МЕШАЛЕ
 
• Процене су да би „северњаци“ могли - чак и без нуклеарних удара - нанети велику штету и великим градовима Јужне Кореје и бар неким америчким војним базама у тој земљи у којима је распоређено укупно 40.000 војника САД
• Удар по Токију - са његових 37 милиона становника - нуклеарним оружјем могао би бити катастрофалан уколико би јапанска ПРО подбацила
• Американци почињу да око својих база у Ј. Кореји граде заштитне зидове. Биће то моћни заштитни зидови укупне дужине око 20 километара. Опасаће америчке базе Сувон, Тегу, Кванџу и Кимхе које се налазе 70-580 километара од границе са С. Корејом. Биће им заштита и од артиљеријских и ракетних пројектила и од ударних таласа могућих нуклеарних удара
 

        МНОГИ се последњих дана питају: како би изгледао рат између Северне Кореје и њених удружених противника - Јужне Кореје, САД и Јапана.

        Однос снага је, наравно, вишеструко у корист тог трилинга држава. Међутим, није све тако просто као што однос снага сугерише. Јер, можда до тог рата неће ни доћи стога што Пјонгјанг располаже и балистичким ракетама великог домета и нуклеарним бомбама.

        Процене су да би „северњаци“ могли - чак и без нуклеарних удара - нанети велику штету и великим градовима Јужне Кореје и бар неким америчким војним базама у тој земљи у којима је распоређено укупно 40.000 војника САД.

        А са нуклеарним би могли нанети огромне штете - са великим жртвама и разарањима - чак и неким градовима Јапана. Већ у првим сатима рата.

        Посебно је угрожен Сеул у којем живи безмало половина становника Ј. Кореје (укупно у тој земљи живи 51 милион људи).

        Велику штету би претрпели и и економски односи између Ј. Кореје и Сједињених Држава. Јер, Ј. Кореја из САД увози пољопривредних производа за 5,1 милијарду долара. Та земља из из САД увози робе за 42,3 милијарде долара, а Американцима продаје за 69,9 милијарди.

        Јапан би био посебно угрожен ако би се његови градови нашли „на нишану“ С. Кореје већ на самом почетку рата.

        Удар по Токију - са његових 37 милиона становника - нуклеарним оружјем могао би бити катастрофалан уколико би јапанска ПРО подбацила.

        Јапанци су узнемирени мада се процењује да њихова земље има много веће потенцијале - а и шансе - за одбрану него Ј. Кореја.

        „Северњаци“ би све јужнокорејске луке могли избомбардовати и изракетирати већ у првих неколико сати рата.

        Русија и Кина се у тај рат - по проценама - не би умешале. Кина би од њега могла и изгубити јер је заинтересована за севернокорејске ретке минерале чије се резерве процењују на 6 трилиона долара. А могла би се суочити и са милионима избеглица из С. Кореје.

        У најбољем положају би били Американци. Међутим, они почињу да око својих база у Ј. Кореји граде заштитне зидове.

        Биће то моћни заштитни зидови укупне дужине око 20 километара. Опасаће америчке базе Сувон, Тегу, Кванџу и Кимхе које се налазе 70-580 километара од границе са С. Корејом.

        Ти зидови треба да им буду заштита и од артиљеријских пројектила и од ударних таласа могућих нуклеарних удара.

        За војнике се граде додатна склоништа, а командни центри добијају посебну заштиту.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари