Financial Times: Путин предлаже замрзавање непријатељстава дуж садашње линије фронта
- 12:10 23.04.2025.
- 0 коментара
- Штампај
ЗАУЗВРАТ НАВОДНО ТРАЖИ САМО ДА САД ПРИЗНАЈУ КРИМ И ДА НАТО БУДЕ ЗАТВОРЕН ЗА УКРАЈИНУ
* Британски лист тврди и да је Русија спремна да одустане од захтева да јој Украјина преда преостали неослобођени део нових територија које су ушле у састав Руске Федерације. Фактички: да задржи само оне земље које тренутно контролишу Оружане снаге Русије
* Бивши украјински посланик Олег ЦАРЈОВ, који је био и на челу пројекта „Новоросија“ који је Москва одложила: „Постоје само две опције које одговарају Руској Федерацији. Прва је да Трамп изврши притисак на Украјину да прихвати услове Русије за избор новог руководства у Кијеву, денацификацију и демилитаризацију. Друга је да Русија све то добије војним путем“
_________________________________________________________________
БРИТАНСКИ лист Financial Times објавио је, позивајући се на изворе, да је руски председник Владимир Путин наводно предложио специјалном изасланику америчког лидера Стиву Виткофу „замрзавање непријатељства дуж садашње линије фронта“.
Наводно су му „три извора“ потврдила и да је Русија спремна да одустане од захтева да јој Украјина преда преостали неослобођени део нових територија које су ушле у састав Руске Федерације. Фактички: да задржи само оне земље које тренутно контролишу Оружане снаге Русије.
Заузврат наводно захтева да САД званично признају Крим као руску територију и да званично блокирају улазак Украјине у НАТО.
У чланку Financial Times се тврди да је Вашингтон спреман да испуни ове услове како би окончао сукоб јер Трамп жели да постигне споразум између Русије и Украјине до 30. априла“.
Бивши украјински посланик Олег Царјов, који је био и на челу пројекта „Новоросија“ који је Москва одложила, оцењује, међутим, да постоје само две опције које одговарају Руској Федерацији:
„Прва је да председник САД Доналд Трамп изврши притисак на Украјину да прихвати услове Русије за избор новог руководства у Кијеву, денацификацију и демилитаризацију. Друга је да Русија све то добије војним путем“.
Царјов наглашава да обе опције имају „и предноси и мане“:
„Не желимо да људи умиру, тако да не треба одбацити ни опцију мировног споразума. А наставак војних операција даће Русији потпуну контролу над територијама и гарантовану реализацију свих циљева Специјалне војне операције“.