У Детроиту ускоро добија „храм” секта која себе назива „Сатански храм”
ПОСТАЛА ПОЗНАТА ПО СПОМЕНИКУ „БАФОМЕТУ СА ДЕЦОМ” У ОКЛАХОМА СИТИЈУ - ОДМАХ УЗ СПОМЕНИК „ДЕСЕТ ЗАПОВЕСТИ”
- „ЏЕКС БЛЕКМУР” (већина руководилаца „Сатанског храма” и даље користи псеудониме): Не обожавамо сатану као божанство. Ми верујемо у метафорични, литерарни лик сатане. Он је симбол побуне, симбол људске природе и жеђи за знањем
ПРЕМА писању USA Today, током јесени би у једном од здања у предграђу Детроита требало да се отвори седиште све популарније у САД организације – секте, која саму себе назива „Сатански храм”.
Ова група је постала позната пројектом постављања споменика „Бафомету (сатани) са децом” на Државном капитолу у Оклахома Ситију, одмах поред споменика „Десет заповести”.
„Џекс Блекмур”
„Сатански храм” се разраста у широки покрет, који негира да је религија, већ користи сатанизам као симбол критичког јавног деловања, водећи и политичке кампање и инсистирајући на супремацији научних знања, потпуном одвајању државе од цркве, слободи (укључујући слободу да другог увредиш и будеш агресиван) и независности јединке, здравом разуму, знатижељи, једнополним браковима, заштити „дечијих права”...
У свом будућем седишту у Детроиту, како тврде, ови сатанисти неће приносити ни људске ни животињске жртве, већ ће га користити као простор за склапање бракова, сахране и друге церемоније.
Овим поводом, више интервјуа је дала 32-годишња „Џекс Блекмур” (већина руководилаца „Сатанског храма” и даље користи псеудониме, јер се жале да добијају бројне претње, укључујући претње смрћу).
Лусијен Гривс
По њеним речима, припадници групе не обожавају сатану као божанство. „Ми верујемо у метафорични, литерарни лик сатане”, каже она. „Он је симбол побуне, симбол људске природе и жеђи за знањем”.
Лидер ове сатанске „организације” Лусијен Гривс, који је и сам родом из Детроита, иако се сматра да „Сатански храм” има највише припадника у Њујорку, имао је више пута прилику да значајним америчким медијима објашњава значај своје организације и њену ангажованост у „социјално-политичком дијалогу”.