Међу Трамповим присталицама се шире гласине да је он у Белој кући у „кућном притвору“

ПОЈАВИЛЕ СЕ И ТВРДЊЕ ДА ЈЕ ПРОТИВ ПРЕДСЕДНИКА САД ИЗВЕДЕН „МЕКИ ПУЧ“

Трамп у овалном кабинету

  • Познати амерички новинар Мајк ЧЕРНОВИЧ: Приступ Трампу у Белој кући заиста је ограничен. Разговарао сам са многим људима и сви тврде да се Трамп налази у некој врсти кућног притвора. Речено ми је и да му је Џон Кели одузео мобилни телефон и да више не прима никакве поруке. На то сам узвратио: маните се таквих измишљотина, не може нико тек тако одузети телефон председнику Сједињених Држава. Међутим, то у основи потврђује чињеница да ни Џон Болтон није успео да дође до Трампа
  • Виспренији заговорници „пуча“ тврде да се не ради о нечему што се догодило у неком моменту већ о процесу избацивања из игре свих Трампових предизборних обећања и иницијатива. Другим речима: да шефа државе постепено увлаче у „вашингтонску мочвару“ коју је у време предизборне кампање обећавао да ће је „исушити“
  • Чувени амерички радио-водитељ Раш Лимбо, који је у кампањи агитовао за Трампа, сада тврди: „У тихи пуч су увучени и републиканци и демократе. Клуб елите не дозвољава аутсајдеру да реализује своја изборна обећања. Припадници клуба напросто чине све да уклоне председника Доналда Трампа“

        ШИРОМ Сједињених Држава се говорка да је Доналд Трамп фактички одстрањен од власти путем „тихог преврата“.

        И да се налази у некој врсти „изолације“.

        Тобоже: не могу са њим ни телефонски да разговарају чак ни пријатељи. Зато се већи део његових активности одвија преко интернета.

        Чак се помињу и имена „организатора дворског преврата“ иза којег наводно стоји „стара елита“.

        Међутим, да ли је ово могуће, поготово што је Трамп синоћ телефонски разговарао са Ангелом Меркел?

        Гласине су кренуле након што је републикански јастреб Џон Болтон покушао да Трампу представи свој план за раскидање атомског споразума са Ираном.

        Болтон је намеравао да шефу државе предложи да оптужи Техеран да се не придржава услова из тог споразума, а да потом објави да он за САД више не важи.

        Само, Болтон није успео ни на који начин да „стигне до Трампа“. Тражио је и пријем, али се између њега и председника САД испречио шеф апарата Беле куже генерал Џон Кели. Упркос томе што је Болтон близак Трампу, толико да је једно време фигурирао и као кандидат за његовог саветника за националну безбедност.

        Све у свему, Болтон је био принуђен да своју анализу објави у часопису National Review.

        Ово је део Трампових присталица довело до панике. Интернет-издање Breitbart, који поново руководи донедавни Трампо стратешки саветник Стивен Бенон, обавило је чак цело мало истраживање.

        Његов део је био и разговор са познатим америчким новинаром Мајком Черновичем који је открио неке „подробности“ из Трамповог живота.

Џон Болтон

        Поред осталог, да је приступ Трампу у Белој кући заиста ограничен:

        „Разговарао сам са многим људима и сви тврде да се Трамп налази у некој врсти кућног притвора. Речено ми је и да му је Џон Кели одузео мобилни телефон и да више не прима никакве поруке. На то сам узвратио: маните се таквих измишљотина, не може нико тек тако одузети телефон председнику Сједињених Држава. Међутим, сада се то у основи потврђује преко овога што се издогађало Болтону. То потврђује да се код њих у Белој кући догодило нешто попут пуча“.

        Чернович у САД има репутацију „конспиролога и сплеткароша“. Али, гласине да је Трамп у „кућном притвору“ међу америчким десничарима нису од јуче.

        Наравно, такве гласине - по проценама неких зналаца стања ствари у Белој кући - плод су понајвише разочарења међу конзервативним Трамповим присталицама.

        Део „трамповаца“ већ отворено поставља питања у стилу овога: а по чему се он уопште разликује од Хилари Клинтон?

        Америчким десничарима је тешко да признају да су се у Трампу преварили. Отуда - како се тврди - и крећу приче о „кућном притвору“...

        „Трамповци“ најчешће „кућни притор“ и остало приписују његовом саветнику за националну безбедност - генералу Херберту Макмастеру. За њега се тврди да је повезан са Обаминим саветником Беном Родсом и да зато жмури и пред тиме што бивши Родсови сарадници, који су остали у Белој кући, снабдевају медије тајним информацијама кој наносе штету шефу државе.

        Разговори о „меком пучу“ међу Трамповим присталицама сдесна не престају, заправо, већ неколико месеци.

        Виспренији заговорници „пуча“ чак тврде да се и не ради о нечему што се догодило у неком моменту већ о „постепеном процесу избацивања из игре свих Трампових предизборних обећања и иницијатива“. Другим речима: да шефа државе постепено увлаче у „вашингтонску мочвару“ коју је он у време предизборне кампање обећавао да ће је „исушити“.

        Чувени амерички радио-водитељ Раш Лимбо, који је у кампањи агитовао за Трампа, сада тврди:

        „У тихи пуч су увучени и републиканци и демократе. Клуб елите не дозвољава аутсајдеру да реализује своја изборна обећања. Припадници клуба напросто чине све да уклоне председника Доналда Трампа“.

        Идеолог разочараних трамповаца, односно - алтернативних десничара, постао је Ричард Спенсер. Он је већ одлучио да се кандидује на наредним председничким изборима.

        „Трампова унутрашња политика, то су - бургери са ђубретом. Трамп је већ постао обични председник и ми му више не верујемо“- објавио је Спенсер.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари