Бенон: Трамп ће на изборима 2020. победити много убедљивије него што је победио Хилари

БИВШИ ГЛАВНИ ПОЛИТИЧКИ САВЕТНИК АМЕРИЧКОГ ЛИДЕРА ТВРДИ ДА ЋЕ ОН ТАДА ИМАТИ 400 ЕЛЕКТОРА

  • Бенон је оставку на положај Трамповог главног саветника поднео у августу. Разлог није објаснио. Уместо тога је објавио да иде да „ратује за Трампа”, а као главне непријатеље је означио – Конгрес САД, америчке либералне медије и „корпоративну Америку”

         ДОНАЛД Трамп на наредним председничким изборима, који ће бити 2020-те године, може одржати више него убедљиву победу – оценио је Стивен Бенон.

         Он је у време прошлогодишње америчке изборне кампање и неколико месеци по Трамповом уласку у Белу кућу био стратешки политички саветник америчког лидера, а са оваквом прогнозом је иступио на конференцији америчких конзервативаца у Вашингтону.

         Притом је своју прогнозу и конкретизовао. Учинио је то овако:

         „Председник Трамп не само да ће издржати на свом положају цео први председнички мандат него ће и победити 2020. и освојити нови мандат. Освојиће 400 електорских гласова”.

         Да би ово „освојиће 400” било јасније, треба имати у виду да је Хилари Клинтон на својој страни по завршетку председничких избора – иако је освојила два милиона гласова више од супарника – имала 227 електора, а Трамп – 304.

         Ово би значило да ће Трамп 2020. имати иза себе безмало 100 електора више, а да кандидат Демократске партије неће имати ни 150!

         Бенон је указао да Трамп своју прву победу дугује  „побуни популиста, националиста и конзервативаца”.

         Изразио је увереност да ће та побуна обезбедити 2018. изборне победе „још 15-орици”, али није прецизирао да ли има у виду делимичне изборе за Конгрес САД или за гувернере низа америчких савезних држава који ће се одржати ујесен наредне године.

         Бенон је оставку на положај Трамповог главног саветника поднео у августу. Разлог није објаснио.

         Уместо тога је објавио да иде да „ратује за Трампа», а као главне непријатеље је означио – Конгрес САД, америчке либералне медије и «корпоративну Америку”.

         Амерички медији упорно пишу да је имао сукобе са другим важним фигурама у Трамповом окружењу.

         Да подсетимо: амерички бирачи не бирају директно шефа државе већ оне који ће га изабрати (електоре) и тако је већ 200 година.

         Свака америчка држава има свој број електора приликом бирања председника САД, а они морају да гласају за онога кандидата који је у њиховој држави добио највише гласов

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари