У Конгрес САД изабрана Александрија Окасио-Кортес која је уверена да ће се људи шетати по - Сунцу
ОНА ЈЕ УВЕРЕНА И ДА СУ НЕМЦИ 7. ДЕЦЕМБРА 191412. НА ПЕРЛ ХАРБУР БАЦИЛИ АТОМСКУ БОМБУ
* Дипломирала је на Бостонском универзитету међународне односе а тврди да је Хладни рат био "у зиму", само не може да се сети које године
* The New York Times је објавио да у САД од 1977-ме не читају ни класике, а да је још коју годину читана научна фантастика. Зато сада неки упозоравају да Александрија није карикатурни израз катастрофе у америчком образовању већ њен – „типични продукт“
_____________________________________________________________________________
НОВИ састав представничког дома – доњег дом Конгреса САД – почеће да функционише у другој половини јануара. Међутим, већа сада је јасно да ће имати конгресмена каквог никад није имао.
Тачније, конгресменку. Зове се Александрија Окасио-Кортес и има само 28 година. А успела је већ да се и наметне бирачима и да се `истакне`.
Успела је већ да јавно изговори:
„Кад већ имигрантима дајемо вие – зашто да им не дајемо и Mastercard?“
„Шта мислите, хоће ли се човек некада прошетати по Сунцу – као што је већ шетао по Месецу?“
„Не сећам се које је године био Хладни рат, само знам да је била зима“.
„Никада не смећите с ума да су Немци 7. децембра 1941-ве бацили атомску бомбу на Перл Харбур“.
Питање – како је било могуће да неко са овим нивоом образовања буде изабран у Конгрес САД – утолико је умесније што је она изабрана у округу Њујорк који је (у просеку) један од најобразованијих у САД.
А Александрија још и један од најпопуларнијих америчких либералних политичара. Нова звезда демократа.
Републиканци су већ објавили да је она плод катастрофалног пада образовног нивоа у САД и да је ушла у Представнички дом захваљујући „либералним масовним халуцинацијама“.
И она је зато тврдо уверена да су сви имигранти добри за Америку, да сваки појединац има право да себи изабере пол, а да су свуда наоколо националисти, расисти и фашисти.
Недавно је Окасио-Кортес рекла: „Нисам експерт за геополитику“, упркос томе што је на Бостонском универзитету дипломирала на `међународним односима`.
Републиканци и демократе и њихове бираче сматрају необразованом „половином нације“. И тврде: једни необразовани гласају за друге.
Тврде да су данас у САД необразовани у већини и међу онима рођеним после 1980-те који су стекли факултетске дипломе.
The New York Times је објавио да у САД од 1977-ме не читају ни класике, а да су неки још коју годину читали научну фантастику.
Зато сада неки упозоравају да Александрија није карикатурни израз те катастрофе већ њен – „типични продукт“.