Трампов изборни штаб почео да Бајдена представља као „агента Кине“

КО ГОД ОД ЈАНУАРА 2021. БУДЕ У БЕЛОЈ КУЋИ – ВЛАДАЋЕ КАО АНТИКИНЕСКИ ЈАСТРЕБ 

* Кина у свести обичних Американаца постепено заузима место које је држала модерна Русија, а још више - место СССР, снажног непријатеља који је крив за све проблеме и са којим се треба хитно резрачунати

* Републикани и демократе се утркују ко ће бити већи чајнафоб. Републикански сенатор Линдси Грем води свој крсташки рат против Кине, чак говори: „Иран смо санкционисали за пакао ширења тероризма, а Кину морамо санкционисати за пакао ширења пандемија“. Међутим, ни он није свестан опасности сукоба у који Вашингтон сада улази

* Америчка политичка елита верује да је пронашла идеалан лек за унутрашње сукобе: заједничког спољног непријатеља коме се све може приписати. Трамп ће радо подржати било какву антикинеску стратегију, а ако Бајден ипак постане председник - његова администрација потписиваће антикинеске мере уместо њега

_______________________________________________________________________

        ПРВИ видео-клип изборног штаба Доналда Трампа – уперен против кандидата Демократске партије за председника САД Џоа Бајдена, оперише тврдњом да је он „агент Кине“.

        Са поруком да таква фигура напросто не сме постати шеф државе.

        Уследио је још један којим се Бајден оптужује за тесну сарадњу са званичним Пекингом, а настао је пре него што је  америчка финансијска тржишта погодио корона вирус, а већини Американаца забрањено да напуштају куће под претњом хапшења.

        Кина у свести обичних Американаца постепено заузима место које је држала модерна Русија, а још више - место СССР, снажног непријатеља који је крив за све проблеме и са којим се треба хитно резрачунати.

        Међутим, Кина је - због свог огромног становништва и амбиција, а још је потпуно „неевропска“ („није бела“) - много погоднија мета за америчку пропаганду. Поготово што је и сам Трамп корона вирус назвао кинеским.

        Бајден, боље речено - његов изборни штаб (јер сам Бајден има проблема са повезивањем догађаја) - имао је избор да прогласи Трампа расистом, да подсети Американце на пожељност одржавања приступа јефтином кинеском увозу или да крене путем који је Трамп одабрао у односу на Русију након што је проглашен „Путиновим агентом“.

        Односно: да обећа да ће (Бајден) и речима и делима демонстрирати да од њега нико не може бити строжији према Кини.

        Већ је видљиво да се „кинеско питање“ у САД драматично прелива из економску и политичку сферу, не само на нивоу високих функционера и вашингтонских аналитичара, већ на нивоу најобичнијег америчког гласача.

        Кина је постала једна од чворних тачака  америчке изборне кампање.

        Ако се на ситуацију погледа шире, лако се уочава да се трка републиканаца и демократа за право да постану главни чајнафоби проширила се са председничких кандидата на саме странке.

        На пример, републикански сенатор Линдси Грем наставља свој крсташки рат против Кине, позивајући да САД прогласе да не признају 1,2 трилиона долара свог дуга Кини и да јој тај новац никад неће вретити јер је вирус корона „кинески“.

        Чак говори: „Иран смо санкционисали за пакао ширења тероризма, а Кину морамо санкционисати за пакао ширења пандемија“.

        Грем можда није свестан опасности сукоба у који Вашингтон сада улази.

        Породица Бајден заиста је имала пословне пројекте у Кини, али то неће променити ништа.

        Америчка политичка елита верује да је пронашла идеалан лек за унутрашње сукобе: заједничког спољног непријатеља коме се све може приписати.

        Трамп ће радо подржати било какву антикинеску стратегију, а ако Бајден ипак постане председник - његова администрација потписиваће антикинеске мере за њега.

        Само чудо може помоћи да се избегне сценарио сукоба, а чуда се понекад заиста догоде.

        Сваки нови дан епидемије повећава изгледе да онај ко буде владао из Беле куће од јануара 2021-ве – независно од тога да ли ће то бити републиканац (Трамп) или демократа (Бајден) – буде антикинески јастреб.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари