Трамп пред Генералном скупштином УН: Будућност припада патриотама, а не глобалистима

ОПЕТ ПОКУШАО ДА СВЕ ОМАЂИЈА ТВРДЕЋИ ДА САД ЖЕЛЕ САРАДЊУ СА СВИМА А НЕ БЕСКРАЈНЕ РАТОВЕ

* Говорио 36 минута уместо предвиђених (за сваког говорника по15). Одмах наступио са својом омиљеном тврдњом да су Американци  „најмоћнија нација на свету“. Русију ни једном није поменуо

* Рекао је да је за САД изазов "баук социјализма" и да се његова погубност сада види у Венецуели. Одмах је додао прогнозу: да САД никада неће бити социјалистичка земља. Ово је, нема сумње - колико Венецуели - било уућено "социјалистичком крилу" америчке Демократске партије

* Европској унији поручио да САД неће уплатити Украјини одобрени новац све док „свој допринос не дају и европске земље“: „Сада помажу једино САД. Ми дајемо велики новац, а ја питам – због чега, кад Украјини примарно треба да помаже Европске унија?“

* Нико се, наравно, није усудио да га упита: а зашто бисмо ми помагали Украјини кад Америка њоме управља?

_____________________________________________________________________

        СЈЕДИЊЕНЕ Државе не желе сукобе са другим земљама, нити бесконачне ратове – рекао је Доналд Трамп на засезадњу Генералне скупштине УН.

        Говор, који је потрајао 36 минута уместо предвиђених (за сваког говорника по 15) започео је својом омиљеном тврдњом да су Американци „најмоћнија нација на свету“.

        На тај тас је одмах додао: „Сједињене Државе, након што смо од мог избора потрошили преко 2,5 милијарди долара да бисмо у потпуности обновили нашу велику војску, далеко су најмоћнија нација на свету. Надамо се да никад нећемо морати да искористимо ту силу“.

         Рекао је да је за САД изазов "баук социјализма" и да се његова погубност сада види у Венецуели. Одмах је додао прогнозу: да САД никада неће бити социјалистичка земља.

         Ово је, нема сумње - колико Венецуели - било уућено "социјалистичком крилу" америчке Демократске партије. 

         Иначе, опет се трудио да `опчини цео свет“:

        „САД не желе сукобе ни са једном другом нацијом. Желимо мир и сарадњу са свима на обострану корист. Али, никада нећу пропустити да браним интересе Америке“.

        Посебно је нагласио да будућност припада патриотама, а не глобалистима.

        Амерички председник је поново искористио прилику да критикује трговинску политику Кине и најавио да ће јој наметнути нове санкције.

        Такође се осврнуо и на политику Пекинга према Хонгконгу, рекавши да очекује да се Си Ђинпинг, кога је назвао сјајним лидером, позабави тим проблемом.

        Ирану је назвао највећим спонзором тероризма и запретио да ће америчке санкције против те земље остати „све док Техеран буде наставио са лошим понашањем и изводио нападе попут последњег на саудијску рафинерију“.

        Осталим земљама је поручио: „Ниједна нација не би требало да субвенционише иранску жељу за крвљу“.

         Трамп у овом наступу ни једном није поменуо Русију. Ни у каквом контексту.

        Ни када је изговарао да за Сједињене Државе „нема сталних непријатеља“.

        Амерички лидер је поручио Европској унији да САД неће уплатити Украјини одобрени новац све док „свој допринос не дају и европске земље“:

        „Сада помажу једино САД. Ми дајемо велики новац, а ја питам – због чега, кад Украјини примарно треба да помаже Европске унија?“

        Наравно, нико се није усудио да Трампа упита: а зашто бисмо ми помагали Украјини кад Америка њоме управља?       

        У свом првом наступу пред Генералном скупштином УН (2017-те) Трамп је говорио 41 минут (уместо 15). Прошле године: 30 минута уместо 15.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари